Oyun Haberleri

Starfield’dan sonra Todd Howard, The Elder Scrolls 6’nın son heyecanı olabileceğini düşünüyor: ‘Daha gençleşmiyorum’

An image of Todd Howard in the middle of explaining a concept using hand gestures.

Bana dün sorsaydın, sana Todd Howard’ın Bethesda’nın mahzeninde buldukları bir taştan yontulduğunu söylerdim. Onun, dünya ruhunun bir tür amansız tezahürü olduğunu, tüm sonsuzluğu bir raftaki tüm fizik nesnelerinin birini elinize aldığınızda hafifçe yükseldiği oyunlar yaparak geçirmeye mahkum ve lanetlenmiş olduğunu. Ama görünüşe göre 50’li yaşlarında bir adam gibi mi? Kim belki de bunlardan sadece bir veya iki tane daha kaldığını düşünür? Garip ama gerçek.

Fallout, Elder Scrolls ve Starfield oyun direktörü IGN ile yaptığı bir sohbette, Starfield’ın bu yıl 6 Eylül’de piyasaya sürüldükten sonra (parmak çarpı) uzun vadeli desteğine yönelik vizyonu hakkında konuştu ve “Belki eski günlerde, söndürürdünüz ve sonra bir devam oyununa geçerdiniz, şimdi o oyunu çok daha uzun bir süre destekleyebiliriz”.

Bu, onu muhtemelen lansman sonrası aynı uzun desteği alacak olan The Elder Scrolls 6 hakkında spekülasyon yapmaya itti ve Howard, “Muhtemelen bunu söylememeliyim. daha genç. İnsanlar ne kadar süre Elder Scrolls oynuyor? Bu benim son oynayışım olabilir. Bilmiyorum”.

Howard daha önce, TES 6’nın raf ömrünün en son iki yıl kadar kısa bir süre önce yeniden piyasaya sürülen Skyrim kadar uzun olmasını beklediğini söylemişti. Starfield’ın piyasaya sürüldükten sonra en azından birkaç yıl Bethesda’nın dikkatini çekeceğini ve bundan sonra TES 6’nın yapılmasının birkaç yıl daha süreceğini düşünürseniz, bu Todd Howard’ı 60’lı yaşlarında bir yere koyar. çıkıyor (ve kendi yıldönümü baskısını aldığında 70’lerinde bir yerde). Yani, bilirsin, gerçekten yeterince adil. Yıllar önce emekli olurdum.

Todd Howard’ın, herkesin Morrowind hakkında hala susmayacağı, ormanın boynumda karışık bir itibarı var. Bir yandan, Bethesda’nın kendi saatinde bir endüstri canavarına, her sözü ve hareketi hayranlarını diken üstünde tutan ve her açıklaması çoğu ülkenin GSYİH’sından daha fazla para kazandıran bir şirkete dönüştüğü inkar edilemez.

Ama Bethesda’nın daha önceki çalışmalarının tuhaflığını ve karmaşıklığını özleyen ve onu elinde tutan benim gibi çekilmez inekler tarafından sık sık rezil ediliyor – belki de haksız yere, öyleydi Morrowind’de liderlik – sonraki oyunlarda bulunmamalarından sorumludur. Her iki durumda da, eğer emekli olmaya karar verirse, adam bir ara vermeyi hak etti ve Bethesda’nın onsuz nasıl göründüğünü çok merak ediyorum.

OKU  Vampire Survivors animasyon dizisi haline getiriliyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.