Oyun Haberleri

Dune: Spice Wars bu hafta başlıyor

Dune: Spice Wars bu hafta başlıyor

Frank Herbert’in Dune evreninde geçen hibrit 4X ve RTS, bu hafta, yani 14 Eylül’de Shiro Games’in Dune: Spice Wars’u piyasaya sürmesiyle Erken Erişimden çıkacak. İlk olarak geçen yıl piyasaya sürülen Spice Wars, daha önce Northgard’ı yapan modern RTS yenilikçisi Shiro Games’ten bekleyeceğiniz iki türün şaşırtıcı bir karışımıdır.

Dune: Spice Wars, yalnızca RTS savaşına değil aynı zamanda çöl gezegeni Arrakis’i keşfetmeye ve diğer gruplarla etkileşime vurgu yapmasıyla da dikkat çekiyor. Savaş elbette bir seçenektir, ancak Dune ortamının ve kitap öncesi Spice Wars’un politik doğasına sadık kalarak, başkalarıyla aynı kolaylıkla anlaşmalar yapabilir veya galaktik Spice şirketi üzerindeki ekonomik baskı yoluyla kazanabilirsiniz.

Spice Wars piyasaya sürüldüğünde altı grup içerecek. Atreides Hanesi, Harkonnen Hanesi, Corrino Hanesi, Fremenler, Kaçakçılar ve yeni çıkan grup Ecaz Hanesi. Tek seferlik çatışma veya çok oyunculu maçlarda bunların kontrolünü ele alabilecek veya Fetih Modunun uzun bir harekâtında birini yönlendirebileceksiniz. Fetih modu, benzersiz durumlar ve prosedür haritalarının yanı sıra rastgele avantajlar ve zorluklarla sizi zorlayan dört Büyük Hane grubundan biri olan bir dizi tek oyunculu senaryodur.

Dune’un geniş dünyasından uyarlanan yeni gelen Ecaz Hanesi, çok dünyalı bir imparatorluğu kontrol eden eğlence sanatçılarının ve sanatçıların patronlarıdır. Atreides Hanesi’nin tarihi müttefikidirler ama Arrakis’teki çatışmada bağımsızdırlar. Birincil güçleri, yerel kültürü yücelten ve ele geçirilemeyecek kutsal alanlar, kasabalar inşa etmek olacaktır. Bunlar hakkında daha fazla bilgiyi Dune: Spice Wars web sitesinde okuyabilirsiniz.

Bu, bir grup için ilginç bir fikir ve geçen sene ilk kez izlediğimde Spice Wars’u benim için çok ilginç kılan yumuşak güç türlerine çok iyi uyacağını düşünüyorum. O zamanlar, “Dune’un kontrolünü gerçekten ele geçirmek, önemli kuruluşlara sızacak ve lobi yapacak ajanların yanı sıra, yumuşak siyasi para birimlerinin akıllıca kullanılmasını gerektirecektir” demiştim. “Bu arada, zor kaynaklarınız dünyadaki varlıklarınızı genişleterek bu oyunları desteklemeye gidiyor.”

Dune: Spice Wars’u Steam’de 30$’a bulabilirsiniz.

OKU  Dead by Daylight, oyuncuların geri tepmesinden sonra yeni iyileştirme sistemini öldürür

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.