Oyun Haberleri

Birleşik Krallık düzenleyicileri, Activision Blizzard’ın dağılması gerektiğini söylüyor

Call of Duty: Modern Warfare season 4 - Captain Price

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma konusunda ciddiyse, bunu gerçekleştirmenin kesin bir yolu olduğunu söylüyor: Activision Blizzard’ı dağıtmak.

Cesur öneri, yeni bir “olası çareler bildirimi” ile geldi. (yeni sekmede açılır)” güncellemesi, CMA’nın endişelerini ve Microsoft ile Activision Blizzard’ın bunları ele alabileceği çeşitli olası yolları ortaya koyan prosedürel bir belge.

CMA, bu gibi durumlarda kullanılabilecek iki tür “çare” olduğunu söyledi: Önerilen anlaşmanın koşullarını değiştiren yapısal ve ilgili tarafların, yapmak için izin alma karşılığında etkili bir şekilde iyi olmaya söz verdiği davranışsal. isterler. Birleşme durumlarında, CMA yapısal çözümleri tercih ediyor çünkü “nadiren izleme ve uygulama gerektiriyorlar” – bir kez bittiğinde geri dönüş yok, bu nedenle üç veya dört yıl sonra mahvolma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Activision Blizzard’ın satın alınması durumunda, CMA iki olası yapısal çözüme işaret etti:

  • (a) Activision Blizzard, Inc.’in kısmen elden çıkarılmasını gerektiren. Bu, şunlar olabilir:
    (i) Call of Duty ile ilişkili işletmenin elden çıkarılması;
    (ii) Call of Duty ile ilişkili işi içerecek olan Activision Blizzard, Inc.’in Activision segmentinin (Activision segmenti) elden çıkarılması;
    (iii) Activision segmentinin ve Activision Blizzard, Inc.’in Blizzard segmentinin (Blizzard segmenti) elden çıkarılması; bu, diğer unvanların yanı sıra Call of Duty ve World of Warcraft ile ilişkili işi içerecektir.
  • (b) Birleşme yasağı.

Bunun anlamı, temel olarak, Activision Blizzard şirketin veya varlıklarının bir kısmını satar veya bölerse, Microsoft’un satın alma sırasında tüm paketin kontrolünü ele geçirmemesi için CMA’nın anlaşmaya yeşil ışık yakacağıdır. Bu büyük bir adım olurdu ve Activision Blizzard’ın tüm bölümlerinin önemli bir değer taşıdığı göz önüne alındığında – Call of Duty, King mobil oyunları, Blizzard’ın yaptığı hemen hemen her şey ve devasa bir arka katalog, bütünün çok kazançlı bileşenleridir – Microsoft’un muhtemelen almaktan çekinecektir.

Activision da planla pek ilgilenmiyor. Bir Activision Blizzard temsilcisi PC Gamer’a gönderilen bir e-postada “CMA’nın teklifleri anlaşma için nihai kararları temsil etmiyor” dedi. “Microsoft artık ileriye giden yolda iddiasını ortaya koyma fırsatına sahip. Call of Duty’yi tüm platformlarda kullanılabilir durumda tutmak istediklerini zaten biliyoruz.

OKU  Armored Core 6 PvP, oyuncular silahlarını bırakıp Metal Gear Rising: Revengeance müzikleri eşliğinde yumruk yumruğa dövüşürken gerçek formuna dönüşüyor

“CMA’nın endişelerini ele almayı dört gözle bekliyoruz ve bu anlaşmanın oyuncular için ve oyun endüstrisindeki rekabet için iyi olduğundan eminiz… Umarız bugün ile Nisan arasında CMA’nın sektörümüzü daha iyi anlamasına yardımcı olabiliriz. belirtilen görevlerini yerine getirmek.”

Activision Blizzard’ın dediği gibi, CMA bildirimi herhangi bir şekilde nihai bir karar değil, CMA, Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki “tartışma için bir başlangıç ​​noktası olarak tasarlandı”. Ancak bir ayrılığın havada uçuşuyor olması, bir devrilme noktası gibi hissettiriyor: Elden çıkarma, önerilen birleşmeler düzenleyici engellerle karşılaştığında özellikle alışılmadık bir tepki değil (ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun bu konuda eksiksiz bir kılavuzu var. (yeni sekmede açılır)), ancak bildiğim kadarıyla Activision Blizzard’ın bölünmesi ilk kez önerildi. Microsoft, bunu gerçekleştirmek için Call of Duty veya World of Warcraft’tan vazgeçmek zorunda kalırsa, anlaşmayla yine de ilgilenecek mi? Bilmiyorum ama şunu biliyorum: CMA bu fikir üzerinde kafa yoruyorsa, FTC’nin de düşündüğüne bahse girebilirsiniz.

CMA’nın önerilen birleşmeye karşı sertleşen direncine rağmen, Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick uzlaşmacı bir ton vurmakla ilgilenmiyor gibi görünüyor. CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, düzenleyicileri “bağımsız düşünceden” yoksun olmakla suçladı. (yeni sekmede açılır) “ve anlaşma onaylanmazsa İngiltere’nin” Silikon Vadisi olmayacağı konusunda uyardı. [it’ll] Ölüm Vadisi ol.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.