Oyun Haberleri

Dünyanın en büyük oyunlarından biri olan Roblox, Meta Quest VR’ye geliyor

Dünyanın en büyük oyunlarından biri olan Roblox, Meta Quest VR'ye geliyor

Sonunda sanal gerçekliği ana akıma çekecek bir şey için çok uzun bir süredir bekliyorduk ve belki – sadece belki – budur: Roblox, her gün Kanadalılardan daha fazla insanı kendine çeken çok popüler oyun platformu Kanada, çok yakında Meta Quest VR kulaklıklarıyla geliyor.

Roblox’un VR versiyonu, Meta Quest 2 ve Quest Pro başlıklarında ve bu yıl piyasaya çıktığında yeni Quest 3’te mevcut olacak. Başlangıçta, Meta’nın “Roblox geliştirici topluluğu için mevcut oyunlarını Quest için optimize etmeleri ve VR için yenilerini oluşturmaları için harika bir fırsat” olacağını söylediği açık beta olarak sunulacak.

Resmi olarak bilinen bazı mevcut Roblox “deneyimleri”, oldukları gibi çalıştıkları için Roblox VR dizisi için otomatik olarak yayınlanacak. “[Roblox has] Meta, bu deneyimlerin genellikle VR’de değişiklik yapılmadan iyi çalıştığını, bu nedenle Roblox VR kitaplığını ilk günden itibaren harika içerikle beslediklerini keşfetti.” “VR’ı her zamankinden daha sosyal hale getirecek” Android ve masaüstü.

Roblox, Meta’nın VR çabaları için inkar edilemez bir şekilde büyük bir kazanç. Half-Life: Alyx’in VR oyunlarını ana akım haline getirmeye yardımcı olabileceğine dair belirsiz bir beklenti vardı, ancak VR sahipliğinde bir artışa yol açtıktan üç yıl sonra tamamen boşa çıktı: Steam Donanımı ve Yazılımı anketi, Steam kullanıcılarının toplam sayısının VR kulaklıklarla donatılmış, %2’nin oldukça altında takılıp kalıyor.

Ancak Alyx’in tek seferlik bir oyun olduğu yerde, Roblox’ta milyonlarca farklı “deneyim” ve her gün onları oynamaya can atan on milyonlarca insan var. Önceden var olan kitaplığın ve izleyicinin katıksız ölçeği – ve genel olarak konuşursak, Roblox oyuncularının diğer ana akım oyunculardan daha genç olma eğiliminde olmaları ve bu nedenle belki de yeni teknolojiyi benimseme konusunda daha açık fikirli olmaları – bana şunu düşündürüyor: sadece belki — bu, VR için gelgitin döndüğü yer olabilir.

Meta Quest VR başlıklarındaki Robox, 13 yaş ve üzeri oyuncularla sınırlandırılacak ve erişim, mevcut Meta Quest ebeveyn gözetim araçları aracılığıyla kontrol edilebilecek. Bir çıkış tarihi açıklanmadı ancak Meta, açık betanın “önümüzdeki haftalarda” başlayacağını söyledi. Açık beta lansmanına yaklaştıkça daha fazla bilgi paylaşılacaktır.

OKU  Pokemon Fan, Pokemon Kartlarını Kullanarak İnanılmaz Eevee ve Umbreon Sanatı Yaratıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.