Oyun Haberleri

EA, Alice’in devamı yok diyor

Alice

Amerikalı McGee’nin Alice: Asylum Patreon projesindeki bir güncelleme, EA’nın, yaratıcısı McGee’nin böyle bir şey için yapmaya çalıştığı 2000 ve 2011 Alice serisinin devamı niteliğinde olmayacağını ortaya koydu. (yeni sekmede açılır) şimdi altı yıl (yeni sekmede açılır). McGee, EA’nın ne projeyi finanse etmekle ne de Alice IP’sini McGee’ye lisanslamakla ilgilendiğini söylüyor.

“Sonuçta IP’nin dahili analizine, piyasa koşullarına ve üretim teklifinin ayrıntılarına dayanarak projeyi devretmeye karar verdiler. Lisanslama sorusuna, “Alice”in EA’nın genel oyun kataloğunun önemli bir parçası olduğunu söylediler. ve onu satmak veya lisanslamak şu anda yapmaya hazır oldukları bir şey değil” dedi McGee, “Maceranın Sonu” başlıklı bir gönderide (yeni sekmede açılır)” Alice: Asylum Patreon projesinde.

Alice: Asylum projesi, McGee’nin, EA’nın devam filmini finanse etmesini sağlamak veya dünyayı lisanslayarak yapılmasına izin vermek için sanat ve kavramlarla ayrıntılı bir sunum belgesini bir araya getirme çabasıydı. Geçen yıl boyunca, hepsini çevrimiçi olarak okuyabileceğiniz dünya belgeleri ve ana hatları oluşturduktan sonra (yeni sekmede açılır)McGee nihayet Şubat ayında gerçekten tuhaf bir videoyla projeyi düzgün bir şekilde sunmaya başladı. (yeni sekmede açılır).

En son çıkan Alice oyunu 2011’de çıktığına göre, EA’nın Alice’i “EA’nın genel oyun kataloğunun önemli bir parçası” olarak gördüğünü söylemesi gerçekten tuhaf. Biliyorsunuz, 12 yıl önce. Yavaş tempolu geliştirme alanında bile iki veya üç devam filminin geliştirilip piyasaya sürülmesi için yeterli zaman. Aklıma gelen en önemli fikirlere aynı şekilde davrandığımı biliyorum: Onları bir rafta bırakın ve hiç umursamayın.

McGee’ye gelince, Alice: Asylum projesi ve sadece Alice dünyasıyla değil, genel olarak oyun prodüksiyonuyla olan ilişkisi nedeniyle bunun her şeyin sonu olduğunu söylüyor.

“Kendi adıma, ‘Alice’ ve genel olarak oyun üretimi konusunda da bir son noktaya ulaştım. Yeni bir Alice oyunu yaptırmak için uygulayacak başka hiçbir fikrim veya enerjim kalmadı. Yeni oyun peşinde koşmakla da ilgilenmiyorum. oyun geliştirme için mevcut ortam bağlamında fikirler” dedi.

OKU  Warframe geliştiricisi yayıncılık bölümünü terk etti ve çevrimiçi aksiyon RPG Wayfinder'ın 'tam kontrolünü' geliştiricisine devredecek

McGee, “Birisi EA’yı ‘Asylum’ yapmaya ikna etmeyi başarırsa, bu noktadan itibaren, Alice ile ilgili herhangi bir gelişmeye dahil olmak gibi bir arzum olmadığını açıkça belirtmek isterim” dedi.

Oyun geliştirmenin vahşi dünyasındaki tuhaf, çok yıllı bir destan için bu kadar. Amerikan McGee’nin Alice dünyasına veda edin sanırım. Ya da kendi karanlık etkilenmiş Alice Harikalar Diyarında temalı oyununuzu yapın. Kamu malı. Sadece… yapabilirsin. Kimse seni durduramaz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.