Oyun Haberleri

İşte Aliens: Dark Descent hikaye fragmanında yapmamaları gereken şeyleri yapan uzay şirketleri

İşte Aliens: Dark Descent hikaye fragmanında yapmamaları gereken şeyleri yapan uzay şirketleri

Aliens: Dark Descent, Lethe gezegenindeki takım tabanlı RTS maceralarımızda neler yapacağımıza dair birkaç dakikalık alay içeren bir hikaye fragmanı yayınladı. Bahse girerim güzel bir tatildir ve herkes evine mutlu dönüyordur.

Spoiler: Değil. Sert ısırılmış kolonyal denizcilerden oluşan ekipleriniz, Alien serisinin ünlü klasik Alien canavarları, kurumsal serseriler ve korkunç mutant cyborg deneyleri sürüsüne konuşlandırılıyor gibi görünüyor. Son kısım hariç, siborglar. Bence bu oyundaki yeni parça bu. Son dolarımın bazı sorumsuz androidlerin ve/veya kurumsal deneycilerin işi olduğuna bahse girerim.

“Kabus, Otago uzay aracının, bir Xenomorph’un muhafazadan kaçıp Cerberus Protokolü’nün – tüm gemilerin gezegenden ayrılmasını veya gezegene inmesini engelleyen gezegensel bir kilitlenme – etkinleştirilmesinin ardından Lethe Gezegeni’ne inmesiyle başlıyor. Aliens: Dark Descent’in orijinal hikâyesi oyuncuları zorlayacak. Facehugger’lardan Praetorian’lara, Alien Queens’e ve çok daha fazlasına kadar ikonik Xenomorph yaratıklarına, ayrıca haydut insan komandolarına ve yepyeni bir tehdide karşı.Önemli olarak Lethe’s Pioneer Station’da Yönetici Yardımcısı Maeko Hayes olmak üzere unutulmaz karakterlerden oluşan bir oyuncu kadrosu olay örgüsünü harekete geçiriyor. ; Jonas Harper, ABD Koloni Deniz Piyadeleri Çavuşu ve Barbara Pryce, Weyland-Yutani Koloni Müdürü” diyor resmi açıklamada.

Evet! Yaklaşık doğru görünüyor. Geçen yıl duyurulan Aliens: Dark Descent, denizci ekibinizle Uzaylı canavarlar ve diğer düşmanlarla dolu seviyelerde gezinme hakkında küçük ölçekli bir strateji oyunudur. Her ölümün kalıcı olduğu ve kalıcı bir dünyada hedeflere giden yolu bulmanız, güvenli bölgeler oluşturmanız ve düşman hareketini takip etmeniz gereken sınırlı kaynaklardan biridir. Ayrıca askerlerinizin “oyun bitti” gibi şeyler bağırmaya eğilimli olduklarını ve genellikle çıldırdıklarını da duydum. Bir RTS için umut verici bir kurulum ve vaatler, yeterince yenilenmemiş bir türde gerçekten iddialı bir tasarım çalışması.

Bu da risk, değil mi? Yeni bir şey denemenin işe yarayıp yaramayacağını söylemek zor. Bu hafta sonra ne zaman çıkacağını göreceğiz.

Aliens: Dark Descent’i Steam’de 40$’a bulabilirsin ve 20 Haziran 2023’te çıkacak. Warhammer 40.000 evreni. Focus Entertainment tarafından yayınlandı.

OKU  Komik God of War Ragnarok Klibi, Freya'nın Boss Dövüşü Sırasında Hızla Döndüğünü Gösteriyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.