Oyun Haberleri

EA, Nike’ın NFT platformunda bazı belirsiz saçmalıklar yapıyor

FIFA 23 best players

Alaycı bir kurumsal para girişinden asla vazgeçmeyen Nike, geçen yıl kendi “web3” platformunu oluşturarak Kasım ayında .Swoosh “dijital topluluk deneyimini” piyasaya sürdü ve beta döneminde bir sürü rastgele sanal ayakkabı kutusu sattı. . “Koleksiyonunuzu oluşturun” diye reklam veriyor, “Nike Virtual Creations’ınızı video oyunlarında ve sürükleyici deneyimlerde sergileyin, takas edin veya giyin.”

Şimdi, oyun sektörünün alaycı kurumsal para avcılarından biri olan Electronic Arts, oyunlarını ve Nike’ın blockchain destekli .Swoosh platformunu içeren belirsiz bir şey yapmak için “sürükleyici deneyimlere” giriyor.

“Gelecekteki EA Sports oyunlarında, EA Sports ve Nike, üyelere ve oyunculara spor ve stil yoluyla kendini ifade etme ve yaratıcılık için benzersiz yeni fırsatlar sağlayan seçkin .Swoosh sanal kreasyonlarını kullanıma sunmayı planlıyor.”

Tahminime göre bu, küçük özel oyuncularınıza Nike pazarından satın aldığınız sanal spor ayakkabı tasarımlarını giydireceğiniz anlamına mı geliyor? Burada çok net değiller. Basın bültenindeki alıntılar, “hayranlar” için “inanılmaz yeni deneyimler” ve “yenilik taahhüdü” ve “yaratıcılık” hakkında çok fazla şişiriyor ve ortaklık kelimesini çok kullanıyorlar. Bu NFT ve Web3 her iki şirket de bir moda sözcük olan mucit olarak görülmek istediği için yatırımcılar için moda bir yem mi? Bu benim hipotezim.

Kendi payımıza, NFT’lerin çökmesi ve yanması ile ilgili her şeyi izlemeye devam edeceğiz. Onları ana akım oyunlardan epeyce uzaklaştırdık, bu muhtemelen en iyisidir çünkü savunucuları tam olarak nasıl ve neden değerli olduklarını açıklayamazlar ve çoğunlukla birçok suç işlemeye alışmışlardır.

Bu, bu EA duyurusunun gösterdiği gibi, şirketlerin oyunların içinde daha fazla istenmeyen ticari işlemleri zorlamak ve size daha fazla şey satmak için yeni yollar zorlamaya devam etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. PUBG halkı bunu yakında deniyor.

OKU  Minecraft Player, Spirited Away'e Dayalı İnanılmaz Binalar Yaratıyor

EA’dan bahsetmişken, yerleşik Futbolsever Rich Stanton, geçen ay EA’nın FIFA markasıyla oldukça alenen ve sert bir şekilde yollarını ayırmasından bu yana ilk futbol video oyunu olan EA Sports FC’nin görünümünü açıkladığında futbolla alay etti. Yaklaşan futbol oyunu Ultimate Football League’e, sonunda belki de FIFA için gerçek bir rekabet sağlamak veya en azından işlevsel bir alternatif sağlamak için şüpheyle bakıyordu.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.