Oyun Haberleri

Electronic Arts Titanfall 3’ü iptal etmedi, Respawn iptal etti ve altı ay boyunca EA’ya bile söylemedi

Electronic Arts Titanfall 3'ü iptal etmedi, Respawn iptal etti ve altı ay boyunca EA'ya bile söylemedi

Titanfall 3 aynı anda olabileceklerin üzücü bir hikayesi ve bir gün olabileceklerin ölümsüz bir rüyası. Sözde Titanfall tabanlı battle royale Apex Legends’ın başarısının, planlı gelişimini sona erdirdiği yaygın olarak biliniyor, ancak eski Call of Duty ve Titanfall tasarımcısı Mohammad Alavi, The Burnettwork ile yaptığı bir röportajda, bir trendi kovalayanın EA yöneticileri olmadığını söyledi. fişi çekmeye karar veren kişi Titanfall 3 geliştirme ekibiydi.

Alavi röportajda, Respawn’ın Titanfall 3 üzerinde yaklaşık 10 ay “ciddi olarak” çalıştığını ve hareket halindeyken “oynanabilir ilk” yapıya sahip olduğunu söylüyor. Ancak çok oyunculu ekip, görünüşe göre Respawn’ın onları gerçekten alev almaktan alıkoyduğuna inandığı ilk iki oyundaki sorunları ele almakta zorlanıyordu.

Alavi, “İnsanlar Titanfall 2 çok oyunculu oyununu seviyor” diyor. “Ama Titanfall 2 çok oyunculusunu sevenler çok az sayıda insan ve çoğu insan Titanfall 2 çok oyunculusunu oynuyor ve bunun gerçekten iyi olduğunu düşünüyor, ancak bu çok fazla. 11’e kadar çıktı ve hızla tükeniyorlar. ‘Bu harika bir çok oyunculuydu, [but] Bu, bir veya iki yıl boyunca sürekli olarak oynayabileceğim bir şey değil.”

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın gelişi her şeyi değiştirdi. Geliştirme ekibinin üyeleri onu oynamaya başladı ve deneyimden uygun şekilde etkilenerek Titanfall 3 sınıflarını kullanarak kendi battle royale tarzı haritalarını bir araya getirdiler. Bu, Respawn’ın “Friday Night Fights” oyun testi oturumlarında ani ve keskin bir canlanmaya yol açtı. Ancak yalnızca battle royale modu için: Standart Titanfall çok oyunculu modları için oturumlar, oyuncuları çekmekte hâlâ sorun yaşıyordu.

Alavai, “Titanfall 3’te kelimenin tam anlamıyla anlatı baş tasarımcısı olmuştum” diyor. “Ben ve Manny’nin üstlendiği görevi az önce ortaya koymuştum. [presumably Respawn narrative director Manny Hagopian] bir görev değil, Manny ile birlikte ortaya koyduğumuz tüm oyunun hikayesi vardı. Bu büyük sunumu yaptık, sonra yola çıktık. [holiday] kırmak. Sonra aradan döndük ve bunun hakkında konuştuk ve ‘Evet, pivota ihtiyacımız var ve gidip bu oyunu yapmalıyız’ dedik.

“Titanfall 3’ü kelimenin tam anlamıyla kendimiz iptal ettik çünkü ‘Bu oyunu yapabiliriz ve Titanfall 2 plus biraz daha iyi olacak ya da bu şeyi yapabiliriz ki bu kesinlikle harika’ dedik.”

OKU  15 Aralık Perşembe için bugünün Wordle 544 yanıtı ve ipucu

Alavi, kıdemli oyun tasarımcısı olarak görev yaptığı Titanfall 2’yi “taçlandıran başarısı” olarak nitelendirdi, ancak devam oyununu Apex Legends lehine konservelemenin “doğru karar” olduğunu söyledi. Yine de Respawn, karar verildiğinde karardan %100 eminmiş gibi görünmüyor, çünkü vardiya tamamlanana kadar kimse Electronic Arts’a değişiklikten bahsetmedi.

Alavi, “Bu çılgın bir kesim” diyor. “Öyle çılgın bir kesim ki, onlara gösterebileceğimiz bir prototip hazırlayıp çalışana kadar EA’nın bundan altı ay daha haberi bile olmadı.”

Bunun için iyi bir sebep vardı: Alavi, EA’ya değişiklik söylendiğinde orada olmadığını, ancak Respawn’ın kurucu ortağı Vince Zampella ve Titanfall yapımcısı Drew McCoy’un haberi verdikten sonra tepkilerini gördüğünü söyledi, “ve onlar değildi. iyi.”

“Bunun yükünü çekmek zorunda kaldılar” dedi. “Yalnızca hayal edebiliyorum. ‘X milyon kopya satan bu oyuna sahipsiniz, üçüncüsünü yapmaktan vazgeçtiniz, 60$’lık kutulu bir ürün yaptınız, bu arada şirketinizi onun için satın aldık’—’de Respawn’ı satın aldılar. Bunun ortasında, ‘Titanfall’ın IP’sine sahip olmak için satın aldık ve siz Titanfall 3’ü yapacaksınız ve sonra geri gelip bize oynaması ücretsiz bir oyun yapacağınızı söylüyorsunuz’ dediler. Titanfall dışı oyun mu? Ne oluyor?'”

İşte burada: EA, muhtemelen tüm zamanların en kalıcı “kötü oyun yayıncısı” memesine ilham verdi, ancak Titanfall 3 için onu suçlayamazsınız. . Respawn CEO’su Vince Zampella, Nisan ayında bir gün “bunun gerçekleşmesini çok seveceğini”, ancak stüdyo harekete geçmeden önce bunun “doğru şey olması gerektiğini” söyledi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.