Oyun Haberleri

Elon Musk, ‘gerçeği anlamayı’ amaçlayan yeni bir AI şirketi kuruyor

Elon Musk at the EEI 2023 event in Austin, Texas, US, on Tuesday, June 13, 2023.

Twitter harabeye dönmüş, SpaceX Starship programı çökmüş ve Tesla, Autopilot yazılımının tehlikeleri konusunda yenilenmiş bir incelemeyle karşı karşıyayken, Elon Musk şimdi gözünü bir sonraki büyük girişimine dikti: belirtilen hedefi “anlamak”tan başka bir şey olmayan bir yapay zeka şirketi. gerçeklik.”

Bu ciddi bir girişim gibi görünüyor. Şirketin bilindiği şekliyle xAI’deki ekip, DeepMind, OpenAI, Google, Microsoft, Tesla ve Toronto Üniversitesi’nin gazilerinden oluşuyor. Elbette Musk tarafından yönetiliyor ve Mayıs ayında birinden hepimiz tamamen yıkanmadan önce lütfen AI hakkında bir şeyler yapmasını isteyen grup olan AI Safety Center’ın direktörü Dan Hendrycks tarafından tavsiye ediliyor.

(İmaj kredisi: Elon Musk (Twitter))

xAI web sitesi, yeni şirketin Musk’ın bu yılın başlarında Twitter’ın halefi olarak kurduğu X Corp şirketinden ayrı olduğunu, “ancak misyonumuza doğru ilerleme sağlamak için X (Twitter), Tesla ve diğer şirketlerle yakın bir şekilde çalışacağını” söylüyor.

Musk daha önce yapay zekanın bulanık sularına dalmayı düşündü: Nisan ayında, “evrenin doğasını anlamaya çalışan, gerçeği arayan maksimum bir yapay zeka” olarak tanımladığı TruthGPT üzerinde çalıştığını söyledi. O zamanlar ne kadar ciddi olduğundan tam olarak emin değildik ama görünüşe göre yapay zeka planına Twitter’ı satın almaktan daha fazla bağlı.

xAI liderlik ekibi, çoğunlukla alandaki saygın figürlerden oluşan bir koleksiyon gibi görünse de, Musk’ın kendisi, şaşırtıcı bir şekilde, bu konuda kibarca karışık sinyaller olarak adlandırılabilecek şeyler gönderiyor.

(İmaj kredisi: Elon Musk (Twitter))

xAI web sitesi, ilgilenen takipçilerin 14 Temmuz’da düzenlenecek bir Twitter Spaces sohbet setinde “ekiple buluşabilecek ve bize sorular sorabilecek” diyor. sistemlerin tam olarak hazır olmadığı gerçeğine rağmen SpaceX’in 20 Nisan’da Starship’i fırlatmasında ısrar etmesiyle esasen aynı neden: Bunun akıllıca olacağını düşündü.

OKU  Remnant 2'deki bu debuff, arkadaşlarının boğazını deşmelerine neden olarak oyuncuları hazırlıksız yakalamaya devam ediyor.

(İmaj kredisi: Elon Musk (Twitter))


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.