Oyun Haberleri

En çok beklenen oyunlarımızdan birinin gelecek yıla son dakika gecikmesi nedeniyle CRPG rönesansı beklemede

Two wasteland survivors, a mushroom cloud behind them

Fosters’ı mı dökeceksin? Çünkü bu arvo, Kasım ayının en çok beklenen oyunlarından biri olan ve birdenbire 2024’ün en çok beklenen oyunlarından biri haline gelene kadar yakında çıkacak olan Ozzie CRPG Broken Roads’un sürpriz gecikmesiyle iyice bozuldu ve bu, ımm, adil dinkum. Ya da belki de değildir. Tanrım, keşke Avustralyalı yazarlarımızdan biri çevrimiçi olsaydı.

Broken Roads’un başlangıçta 14 Kasım’da bir haftadan kısa bir süre sonra çıkması planlanmıştı ancak Drop Bear Bytes geliştiricileri, Twitter’daki bir gönderide oyunun “gelecek yılın başına kadar” erteleneceğini duyurdu. Duyuruda, “Oyunun içeriği artık tamamlanmış olsa da, aynı zamanda ~30 saatlik oyun süresi ve yaklaşık 400.000 diyalog ile başlangıçta beklediğimizden daha uzun sürede geliyor.

Daha fazla gör

Drop Bear, “Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm bunları doğru şekilde test etmek son derece zaman alıyor” diyor ve geliştiriciler bunu yapmak için kendilerine biraz daha zaman ayırmaya karar verdiler. Ekip, “Bu kolay bir karar değildi” diyor ancak “en yüksek kalitede ürünü sunduğumuzdan emin olmak için oyunun çıkışını biraz daha ertelemenin en iyisi olacağına karar verdi.”

Yani 2023’te bizim için Kırık Yollar olmayacak ki bu utanç verici olsa da muhtemelen en iyisi. Son birkaç yılda Disco Elysium ve Baldur’s Gate 3 gibi oyunlar arasında bir tür CRPG rönesansı yaşadık (her ne kadar gerçek kafalar hala mükemmel ve haksız yere az oynanan Pillars of Eternity oyunları hakkında bağırıp çağırsa da) ve ben her zaman ileriye baktım bu canlanmanın bir parçası olarak BR’ye. “Fallout 2, Planescape: Torment, Pillars 2, Baldur’s Gate’i utanmadan kopyaladıklarını” söyleyen geliştiriciler de öyle. Hatta geçen seneki bir ön gösterimde “bir sonraki Disco Elysium olma” potansiyeline sahip olduğunu söylemiştik.

Bunlar şimdiye kadar yapılmış en sevdiğim oyunlardan bazıları, bu yüzden geliştiriciler onu piyasaya sürülmeye uygun bir şekle soktuktan sonra Broken Roads’un neye dönüşeceğini görmek için çok sabırsızlanıyorum. Ancak o zamana kadar rönesansın beklemede olduğunu düşünüyorum.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  RGB'yi unutun, bu klavye tam etkileşimli video görüntülemek için Unreal Engine'i çalıştırır