Oyun Haberleri

IO, 007 lisansını aldı çünkü Hitman’i ele aldığı şekilde ‘birden fazla Bond oyunu’ yapmak istiyor

Agent 47 channels James Bond

Edge Dergisi’nin son sayısı IO Interactive’in ortak sahipleri Hakan Abrak ve Christian Elverdam ile stüdyonun ilk 25 yılı ve elbette geleceği hakkında kapsamlı bir röportaj yer alıyor. Bunun büyük bir kısmı yeni bir James Bond oyunu. IO 2020’de duyuruldu Bond’un kendi versiyonunu içeren bir başlangıç ​​hikayesi: onlarca yıldır 007 oyun olmasına rağmen, bu, diğerlerinin belirli filmlere veya aktörlere bağlandığı böyle bir yaklaşımı benimseyen ilk oyundur.

Edge, üslubun “Roger Moore’dan çok Daniel Craig’e daha yakın” olacağını ve bunun pek de sürpriz olmadığını ve bunun nispeten serbest biçimli Hitman oyunlarından daha senaryolu bir deneyim olabileceğini öne sürüyor. Ancak IO’nun bir Bond oyununda EON’u teklif etmekte zorlanması dışında ayrıntılar yetersiz kalıyor: büyük ölçüde endüstrinin geçmişte karaktere nasıl davrandığı nedeniyle.

“Bizim izlenimimiz açıkça şuydu: [at the time] Abrak, “Bir oyun aramıyorlardı” dedi. “Ve bence daha sonraki oyunlardan bazılarından çok memnun olmamalarının da adil olduğunu düşünüyorum.” Abrak daha önce de bahsetmişti Barbara Broccoli ve EON önceki oyunların “yeterince değerli” olmadığına ve “şiddet uğruna şiddete” çok fazla yer verildiğine nasıl inanıyorlardı.

Elverdam konuyu ele alarak “aksiyon odaklı nişancı oyunlarından” uzaklaşmayı ve Hitman’ı EON’a şiddet içeren yaklaşımları (elbette bir seviyeyi tamamlamak için gereken bir veya iki cinayetin ötesinde) caydıran bir oyun olarak sunma konusunu ele alıyor. “Bu, EON Grubunu, ajan fantezisini ele alma şeklimizde çok yönlülük olduğuna ikna etmemize yardımcı oldu.”

Özellikle World of Assassination serisinin birden fazla giriş ve yıl boyunca nasıl oynandığıyla ilgili olarak daha geniş bir Hitman etkisi var gibi görünüyor. Edge, 007 projesinin temelinde benzer bir konseptin olup olmadığını soruyor.

Abrak “Evet, kesinlikle” diyor. “Demek istediğim, hayalim bu. Hırsım da bu. Ayrıca bunun hakkında hep böyle konuşurduk.” Abrak, IO’nun sadece “biraz para kazanmak için” lisans almakla ilgilenmediğini ve “diğer birçok fikri mülkiyet sahibinden” gelen teklifleri geri çevirdiğini ekliyor.

OKU  Persona 3 Reload'ın tamamen yeni İngilizce sesleri, en sevdiğim çocuk için beni endişelendiriyor

Böyle bir hırs, iyi satışlara bağlıdır, ancak Bond lisansı son derece popüler olmaya devam ediyor ve IO’nun açıkça yapabileceği türden bir kalite üretmesi durumunda, oyunun oldukça başarılı olabileceğini düşünürsünüz. Abrak, “Oyuncuların IO’nun birden fazla Bond oyununa bakıp şöyle demesini isterim” diyor: “Vay be, bu tam bir yolculuktu!”

2012’deki 007 Legends’tan bu yana oldukça kötü karşılanan ve esasen çeşitli filmlerden ikonik kurulumlar arasında geçiş yapan COD tarzı bir FPS’den bu yana bir Bond oyunu olmadı. Tartışmasız en iyisi GoldenEye 007 olmaya devam ediyor; bu oldukça şaşırtıcı, ancak bu aynı zamanda “hareket eden her şeyi vurmanın” ötesine geçen unsurları bünyesinde barındıran birkaç Bond oyunundan biri. IO öyle hissettiriyor oyun için mükemmel uyumancak onu görmemiz biraz zaman alabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.