Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3 sonunda görünüşünü değiştiren bir ‘sihirli aynaya’ kavuşuyor, Mystra’ya övgüler olsun

Image for Baldur

Bu zamanla ilgili-Baldur’un Kapısı 3 Tav’ınızın beğenisini gıdıklamak için size çok çeşitli seçenekler sunan sevimli küçük bir karakter yaratıcısı var. Ancak oyunun çıkış gününden bu yana devam eden bir lanet var: Karakter oluşturmayı bıraktığınızda sonsuza kadar bu şekilde sıkışıp kalırsınız. Yaklaşan Yama 3’ün 22 Eylül’de gelmesiyle birlikte artık bu mümkün değil.

Bu, resmi bir gönderiyle ortaya çıktı Baldur’un Kapısı 3 Twitter bugün – bu yazının yazıldığı sırada bir saatten az bir süre önce. O kadar heyecanlıyım ki.

Gönderide şunlar yazıyor: Yama 3 ile birlikte kampınızda yaşayan ve Tav'ınızın görünümünü istediğiniz zaman değiştirmenize olanak tanıyan Sihirli Ayna geliyor!  💄 Görünümü, sesi, zamirleri değiştirin 🧝‍♀ Irk ve vücut tipi değiştirilemez 🪞 Kökenler değiştirilemez — hepsi saçlarına *çok* önem verirler

(Resim kredisi: Twitter/X’te @baldursgate3.)

Sihirli ayna birkaç uyarıyla birlikte gelir. Öncelikle karakterinizin ırkını veya vücut tipini değiştiremeyeceksiniz. İkincisi biraz hayal kırıklığı yaratıyor ama ilki tamamen mantıklı. Karakterinizin ırkı, Baldur’s Gate 3’te stat avantajları ve yetenekler sağlıyor. Ayrıca oyunda bir dizi spesifik ırksal diyalog etiketi var ve oyunun ortasında bu ince ayarın nasıl işe yarayacağını hayal edemiyorum.

Ancak karakterinizin sesi ve zamirleri de dahil olmak üzere diğer her şeyi değiştirebileceksiniz. Bunların hepsi “sizin kampınızda yaşayan” sihirli bir ayna aracılığıyla sağlanacak ve acaba “yaşıyor” kelimesinin seslendirileceği anlamına mı geldiğini merak ediyorum. Her ne kadar Withers’ın eğer zamanında bir ilişkiye girmezsen seni smaçlama konusundaki tercihi göz önüne alındığında, bana en adil şövalye olmadığımı söylemeye hazır duyarlı mobilyaların olmaması daha iyi olabilir.

Larian ayrıca Origin karakterlerinin görünümünü değiştiremeyeceğiniz konusunda da net. Yine mantıklı. Birçoğu için görünüşleri, ırkları ve evet, hatta saç stilleri bile hikayede büyük önem taşıyor. İstisnaların eklenmesi de benzer şekilde bir kabus olacaktır.

Yine de bu, gecikmiş bir özellik ve oyuna gelmesine sevindim. Larian Studios’un bu güncellemeleri bu kadar hızlı yayınlayarak gösterdiği çabaya hâlâ şaşırıyorum. Gelecekteki oyunlarıma bir veya üç saç modeli ya da yeni, kel ve şeytani büyücüm (ilişki yok) durumunda bir peruk vermek için sabırsızlanıyorum.

OKU  Genel müdür, Diablo 4'ün uzun zamandır arzu edilen yağma filtrelerinin 'kesinlikle birikmiş işlerimizin bir parçası' olduğunu söylüyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.