Oyun Haberleri

Stream Deck mobil uygulaması, telefonunuzu taşınabilir bir canlı yayın kontrol odasına dönüştürür

Stream Deck mobil uygulaması, telefonunuzu taşınabilir bir canlı yayın kontrol odasına dönüştürür

Corsair, popüler Elgato Stream Deck’in mobil uygulama versiyonunun Valve ile karıştırılmaması gerektiğini duyurdu. Buhar Güverte — herhangi bir akıllı telefonu “el tipi üretkenlik arabirimine” dönüştüren büyük bir güncelleme aldı. Yayıncılar için bu, bir iPhone veya iPad’de sahneler arasında geçiş yapabileceğiniz, miksaj seviyelerini kontrol edebileceğiniz ve hatta akışınıza iğrenç ses klipleri bırakabileceğiniz anlamına gelir.

Stream Deck mobil uygulaması, Stream Deck hakkında sevdiğimiz her şeyi, gerçekte bir Stream Deck’e sahip olmadan sunar. Tabii ki, bir Stream Deck +’dan alacağınız düğmeler ve düğmelerden dokunsal geri bildirim almıyorsunuz, ancak aynı işlevlerin çoğunu maliyetin çok altında alıyorsunuz.

Aslında uygulama, bazı özellikleri eksik olsa da ücretsizdir ve bu da onu, Stream Deck+ ve en yakın rakibi Loupedeck Live S’yi uygun maliyetli bulan yeni yayıncılar için çekici kılmaktadır.

Stream Deck mobil uygulamasının ücretsiz sürümü altı anahtar, sınırsız işlem ve çok sayıda üçüncü taraf eklentiye erişim sağlar. Ek özellikler arayanlar için Pro sürümü aylık 2,99 ABD doları veya yıllık 24,99 ABD doları karşılığında mevcuttur. Pro sürümüyle, kullanıcılar 64 adede kadar tuşa ve 2.0 güncellemesinde sunulan özel düzenler ve arka planlar gibi yeni özelliklere erişebilir. Özellikle, bu, Elgato Stream Deck XL’in sunduğu iki kat daha fazla anahtar sağlar.

Corsair, bir yayın sırasında 128 tuşun kullanılmasına izin veren bir uygulamayı iki cihazda çalıştırabileceğinizi söyledi. Ne tür bir Twitch yayınının 128 kısayol gerektireceği belirsiz olsa da, bu eğlenceli bir seçenek. En kötü durum senaryosu, izleyicileriniz için çok çeşitli osuruk seslerini spam olarak göndermek için devasa bir ses tahtası oluşturabileceksiniz.

Akışın ötesinde, Akış Deck’ini bir iş akışı denetleyicisi olarak değerli bulduk. Oyun kliplerini ve ekran görüntülerini yakalamak için uygun bir araçtır. Ek olarak, video ve fotoğraf düzenleme uzmanları, yazılımlarındaki kısayolları haritalamak için benzer cihazları kullandılar.

OKU  Nintendo, DMCAing popüler Switch öykünme araçlarını kullanarak Tears of the Kingdom sızıntısına tepki gösterdi.

Stream Deck Mobile uygulaması artık iOS için Apple App Store’da mevcuttur. Gelecekteki Android desteğiyle ilgili olarak Corsair ile iletişime geçtik, ancak şu anda yalnızca iOS’un desteklendiğini ve Android kullanılabilirliği için bir zaman çizelgesi olmadığını doğruladılar.


En iyi oyun monitörü: Piksel açısından mükemmel paneller
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör: Hızlı çığlık
Oyun için en iyi 4K monitör: Yalnızca yüksek çözünürlüklü
Oyun için en iyi 4K TV: Büyük ekranda 4K bilgisayarda oyun oynama

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.