Sağlık

FDA Neden Bebek Formüllerindeki Kurşun İçeriğini Düşürmeye Zorluyor?

FDA Neden Bebek Formüllerindeki Kurşun İçeriğini Düşürmeye Zorluyor?

Pinterest’te paylaş
Dejan Ristovski/Stocksy
  • the FDA, 2 yaşın altındaki çocuklar için işlenmiş gıdalarda kurşunu azaltmak için taslak yönergeler yayınladı.
  • Girişim, gıdalardaki ağır metalleri sınırlamayı amaçlayan Zeror to Zero adlı daha geniş bir girişimin parçası..
  • Yönergeler 27 Mart’a kadar yorumlanabilir.

Bu hafta, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) taslak kılavuz yayınladıklarını açıkladı. Bebekler ve küçük çocuklar için işlenmiş gıdalarda kurşun seviyelerinin nasıl azaltılacağı konusunda gıda endüstrisine tavsiyelerde bulunun. Yasal olarak bağlayıcı olması amaçlanmayan bu yönergeler, Closer to Zero adı verilen daha geniş bir FDA girişimleri dizisinin parçasıdır.

Uzmanlar, talimatların uzun süredir geldiğini söylüyor

doktor PM Pediatric Care’de pediatrik acil durum doktoru ve kıdemli tıbbi danışman olan Christina Johns, uzmanlık alanı kurşun ve diğer ağır metallerin risklerinin gayet iyi farkında olsa da bu kılavuzların memnuniyetle karşılanan bir gelişme olduğunu söylüyor.

“Bence bunlar çok uzun sürecek. Çocukların herhangi bir biçimde kurşuna maruz kalmasına ilişkin çok resmi yönergelerimizin olması mantıklıdır. [of situation]Johns, renk ya da yiyecek olsun, bu çok mantıklı ve sonunda burada olduğunu görmekten memnunum” dedi.

doktor Bir neonatolog ve Florida’daki KIDZ Medical Services’in kurucusu Jorge E. Perez, yönergeleri iyi bir ilk adım olarak görüyor, ancak FDA’nın yönergeleri daha güçlü bir şekilde ifade etmesi gerektiğini düşündüğünü söylüyor.

Perez, “Sadece tavsiye etmek veya önermek yerine biraz adım atmaları ve bunu endüstri standartlarının bir gerekliliği haline getirmeleri gerektiğini düşündüm.”

Yeni standartlar nelerdir?

Taslak yönergeler, işlenmiş gıdalarda milyar başına düşen kurşun miktarını (ppb) azaltmayı amaçlıyor. Spesifik aralık, yoğurt ve meyve gibi şeylerde 10 ppb’den tahıllar ve kök sebzelerde 20 ppb’ye kadar değişir. doktor Central Ohio Primary Care’de kıdemli tıbbi direktör olan Derek McClellan, bu bilgiyi iyi beslenmeyi teşvik etmek için kullanmanın olumlu olduğunu söylüyor.

OKU  Bitki ve Hayvan Proteini: Kas Kazanımı ve Kilo Kaybı İçin Hangisi Daha İyi?

“Şahsen, özellikle pediatri dünyasında beslenmeyle çok ilgileniyorum, çünkü özellikle kurşunla ilgili olarak daha sonraki sağlık için temel oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda bu kümülatif etkiler başlangıçta beyin büyümesi ve gelişimi için çok zararlı. Ne zaman yiyip içtiklerimizle bu kronik maruziyeti sınırlayabilirsek, bence bu bir kazançtır.”

FDA, bu yönergelerin kurşun maruziyetinde %24 ila %27’ye varan bir azalma anlamına gelebileceğini söyledi.

Uzmanlar, kurşun için bilinen bir güvenli seviye olmadığını ve insanların, kurşunu içeren toprak gibi şeylerden gıdalarımıza kurşun bulaşabileceğinin farkında olmaları gerektiğini söylüyor.

FDA, basın bülteninde, bu yönergelerin tüketici gıda seçimlerine rehberlik etme amacında olmadığını söylüyor.

Ebeveynler ve bakıcılar ne bilmeli?

Perez, Silver Bullet’e göre, bu yüksek düzeydeki ağır metallere çözüm olarak ev yapımı bebek mamalarına bakmak mantıklı görünse de, yakın tarihli raporların, marketlerdeki düzeyler nedeniyle pişirme alışkanlıklarını değiştirmenin mümkün olmadığını bulduğunu söylüyor.

“Ayrıca insanları, sadece üretilmiş gıdalardan bahsetmediğimiz, hatta ev yapımı gıdalardan bahsettiğimiz konusunda eğitmemiz gerekiyor. Çünkü unutmayın, bakkallardan aldığımız ve aldığımız bu ürünlerin birçoğunda bu yüksek seviyelerde ağır metaller var.

Bebeklerin toksik kimyasallara maruz kalmasını azaltmaya odaklanan Sağlıklı Bebekler Parlak Gelecekler grubu tarafından hazırlanan bir rapor, test edilen ürünlerin %95’inde yüksek seviyelerde ağır metaller buldu.

Güvenli kararlar almak için daha fazla yardım alın

McClellan, gerçekten ihtiyacımız olanın, ebeveynlere ve bakıcılara güvenli kararlar vermeleri için rehberlik edecek daha fazla veri olduğunu söylüyor.

“Tatlı patatesin portakaldan daha fazla A vitamini içerdiğini biliyoruz. Bu besini istediğimizi bilirsek, “Hey, bu besin grubu kurşun bakımından daha yüksek olma eğilimindedir veya bu balık cıva açısından daha yüksek olma eğilimindedir” dedi. açıklar. “Bu, bunlardan hiçbirini yemeyeceğimiz anlamına gelmiyor, çünkü bu yiyecek grubunun sağlık açısından da faydaları olabilir, ancak onu ölçülü olarak almamız ve bir denge olduğunu bilmemiz gerekiyor.”

OKU  Afib veya yüksek tansiyonunuz varsa, tatillerde kalbinizi nasıl sağlıklı tutabilirsiniz?

Johns, diyetisyen arkadaşlarının tavsiyesinin, riski azaltmak için çocuğunuza verdiğiniz tahıl türlerini ve markalarını değiştirmek olduğunu söylüyor.

“Vites büyütme, aynı türden bir maruziyet olan maruziyeti azaltabilir. Bu ürünler üretildiğinden ve işlendiğinden, iz metaller genellikle ürün formülasyonuna küçük miktarlarda dahil edilebilir,” dedi Johns.

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Sağlık

DEHB olan çocukların çoğu tedavi edilmez, çalışma bulguları

Sağlık

Otizm: Çocuklarda oranlar yeni zirvelere ulaştı, uzmanlar nedenini açıklıyor

Sağlık

CDC, Bebek Maması ve Göğüs Pompasında Bulunan Ölümcül Bakterileri Uyarıyor: Ebeveynlerin Bilmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir