Oyun Haberleri

The Day Before bir beta testi duyurdu ve Steam’e dönüş sözü verdi

Man facing camera

Bir zamanlar Steam’de en çok istek listesine alınan ikinci oyun olan The Day Before’dan en son ayrıldığımızda, Güney Koreli bir takvim uygulamasıyla tuhaf bir ticari marka anlaşmazlığına karışmıştı. Bu tartışma, oyunun çıkış tarihinin sekiz ay ertelenmesine, videolarının YouTube’dan kaldırılmasına yol açmıştı. (yeni sekmede açılır)ve Steam sayfası özet olarak platformdan çekildi (yeni sekmede açılır).

Ama iyi bir adamı ya da bir projeye o kadar çok kaynak ayırmış ki artık geri adım atmak için çok geç olan bir şirketi aşağıda tutamazsınız. PCGamesN (yeni sekmede açılır) oyunun geliştiricisi Fntastic’in The Day Before Discord aracılığıyla duyurduğu bildirildi. (yeni sekmede açılır) 10 Kasım çıkış tarihinden önce bir beta testi alacağını. Dahası şirket, oyunun Steam’e de geri gelmesi gerektiğini söylüyor.

The Day Before’s Discord’un resmi yöneticisi Kenttain tarafından yapılan duyuruda, Fntastic “oyunun daha fazla gecikme olmaksızın 10 Kasım 2023’te resmi olarak yayınlanacağını duyurmaktan” memnuniyet duyduğunu belirtti. Oyunlar genellikle duyurdukları çıkış tarihlerini yeniden doğrulamak zorunda olmasalar da, The Day Before’un gelişiminin katıksız kaosu muhtemelen bu tür bir yeniden beyanı gerekli kılıyor.

“Çıkış tarihine yaklaştıkça oyun için bir beta testi gerçekleştireceğiz” diye devam eden güncelleme, “Bu, oyunculara oyunu çıkmadan önce deneme fırsatı verecek” ve Fntastic’i vermenize izin verecek. “nihai ürünü iyileştirmek” için kullanacağı “değerli geri bildirim”.

Kentain söylemedi Ne zaman bu beta gerçekleşecek veya açık mı yoksa kapalı mı olacaktı, ancak bu noktada bir tür demo hemen hemen zorunludur. Steam’in en çok beklenen oyunlarından biri olabilirdi. (yeni sekmede açılır) birkaç ay önce, ancak ticari markası etrafındaki fiyasko ve geliştirilmesindeki bazı kırmızı bayraklar – bir süre yoğun bir şekilde düzenlenmiş fragmanların dışında The Day Before’dan neredeyse hiçbir şey görmedik – şu anda oyunun var olduğundan şüphe eden pek çok insan olduğu anlamına geliyor. herhangi bir maddi kapasite. Fntastic muhtemelen bir beta döneminin, hiçbir şey olmasa bile, gerçek bir video oyunu yaptığına dair şüphecileri ikna edeceğini umuyor.

“Ve oyunun Steam’de olup olmayacağını merak edenler için,” diye bitiriyor Kenttain, “Evet, Steam’de olmalı”. Yönetici, Fntastic ekibinin “üzerinde çalıştığını” söylüyor.

OKU  Game of Thrones'ta hem siyaseti hem de flörtü sevdiyseniz görsel romanınız burada.

Elbette Fntastic’in kendisi, Steam sayfasının “The Day Before” adlı bir ABD ticari markasına sahip olan ve daha sonra Korece TheDayBefore takvim uygulamasının sahibi olduğu ortaya çıkan “özel bir kişinin talebi üzerine” engellendiğini iddia etti. . Steam sayfasının, bu anlaşmazlık çözülene kadar hayata geri dönmeyeceğini hayal etmeliyim ki bu, Koreli uygulama geliştiricilerinin altı ülkede ve Avrupa Birliği’nde telif hakkına sahip olduklarını iddia ettikleri göz önüne alındığında zor bir görev olabilir. (yeni sekmede açılır).

Belki Fntastic, TheDayBefore ile olan tartışmasında bir ilerleme kaydetmiştir veya belki de Steam’e dönme taahhüdü daha ateşli bir dilektir. Hangisi olduğunu önümüzdeki birkaç ay içinde öğreneceğimizden şüpheleniyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.