Oyun Haberleri

Bungie’nin anlatım ekibi, SIVA’nın Destiny 2’ye neden asla geri dönmediğini açıklıyor

Bungie'nin anlatım ekibi, SIVA'nın Destiny 2'ye neden asla geri dönmediğini açıklıyor

Destiny’deki SIVA hikayesi, OG Iron Lords’un yolsuzluğu etrafında dönüyordu. (İmaj kredisi: Bungie)

Destiny 2, gelecek yılın The Final Shape ile mevcut kapsayıcı hikayesinin sonuna doğru ilerliyor. Ancak Destiny aynı zamanda hikayesini birçok sarkan olay örgüsünden ören bir oyundur. Cabal ile ittifakımız ne kadar güçlü? Hive savaş tanrısı neyin peşinde? Osiris, Karanlığın bir müritinin kurumuş vücudundan demlenen bir fincan çayın yardımıyla neredeyse bir yıl süren komadan uyanmışken şimdi nasıl hissediyor?

Ve bunlar, The Witch Queen’in sezonlarından sadece birkaç hikaye. Destiny’nin neredeyse dokuz yıllık tarihi boyunca, saçma sapan sayıda fikir ve kavram var. Gizemli gezegen anormallikleri, dilek gerçekleştiren ejderhalar ve hatta Güneş sistemimizin gezegenlerinin yerçekiminden yaratılan karanlık madde döngülerinden oluşan Dokuz – eski bilinçler var. Bu vahşi bir yolculuk.

Ancak Destiny topluluğu arasında, Destiny 1’in Rise of Iron genişlemesinin temelini oluşturan kendi kendini bir araya getiren, kendi kendini kopyalayan nanoteknoloji olan SIVA kadar sıklıkla tartışılan hareketsiz bir olay örgüsü yoktur. Teknoloji, insanlığın yükselişini hızlandırmak için tasarlandı ve özellikle gezegen dışında kolayca yeni koloniler inşa etmede kullanılmak üzere tasarlandı. Ancak, genelde olduğu gibi, SIVA, Şeytan Ekleyiciler olarak bilinen bir Fallen tarikatı tarafından bize karşı kullanılan bir silah haline geldi.

Destiny'deki SIVA nanobotları.

Devil Splicers, SIVA’yı silah haline getiren bir Fallen mezhebiydi. (İmaj kredisi: Bungie)

SIVA’nın oyun hikayesinin aktif bir parçası olmasının üzerinden altı yıldan fazla zaman geçti – Destiny 2’de hiçbir zaman birkaç geçiş referansından fazlasını almadı – ancak yine de gelecek sezonlarda görüneceğini umarak düzenli alt dizi dizileri göreceksiniz. diye soran ileti dizilerini de düzenli olarak görmeniz yeterince yaygın bir olaydır. insanlar neden SIVA’ya bu kadar düşkün?.

SIVA hayranları, teknolojiyle özünde bağlantılı bir yapay zeka olan Warmind Rasputin’in hikayesine geri döndüğümüz netleştikten sonra, mevcut sezonun başlamasından kısa bir süre önce aşırı hızlanmaya başladı. Ancak Season of the Seraph, SIVA’dan hiç bahsetmiyor. Yakın tarihli bir Soru-Cevap bölümünde, Bungie’nin anlatı ekibine neden geri dönmediği soruldu ve yanıt, siyah ve kırmızı botların hayranları için kötü bir haber olacak.

Warmind ne zaman gündeme gelse… SIVA, anlatısal olarak sohbetin bir parçası oldu. Bunun hakkında konuşuyoruz, onu tekmeliyoruz.

—Nikko Stevens, snr anlatım tasarımcısı

Kıdemli anlatı tasarımcısı Nikko Stevens, “Ne zaman bir konuyu gündeme getirsek, her zaman ilgili tüm hikaye dizilerinden bahsediyoruz” diyor. “Dolayısıyla, ister Season of the Worthy’de ister şimdi olsun, Warmind ne zaman gündeme gelse, SIVA anlatısal olarak konuşmanın bir parçası oldu. Rise of Iron’da anlatıldı ve Rise of Iron’da son halini aldı.

OKU  Diablo 4, kandırılanların klonlanmış altın ve öğeleri biriktirmesine izin veren bir hataya yanıt olarak ticareti kapatıp tekrar açmaya çalışıyor

“Anlatısal olarak bu hikayeleri alt üst etmek ve onları geri getirmek mümkün olsa da, sezonluk olarak yapmamız gereken bir şey, sezonun anlattığı hikayeye odaklandığımızdan ve kendimizi parçalara kaptırmadığımızdan emin olmak. bu hikayeyi ileriye götürmek zorunda değilsiniz. Bence SIVA, harika olsa da geriye bakıyor olurdu. Ve Neomuna ve Lightfall’ı oluşturmaya ve emin olmaya çalışıyorduk. o oyuncular bu yeni varış noktasına ayak basmadan önce hikayenin nefes alacak, gelişecek yeri vardı.

“Yani bu bir değerlendirme. Bu her zaman aklımızın bir köşesinde olan bir şey. Stüdyoda kesinlikle Destiny’nin eski unsurlarıyla bir şeyler yapmak isteyen insanlar var. olduğundan emin olmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”

[Below: Although it doesn’t sound like Destiny 2 has plans to bring back SIVA as a major plotline, the art team regularly creates SIVA-themed ornaments for exotic weapons and armour.]

Yani, hey, değil imkansız, ancak SIVA’nın yakın zamanda geri gelmesi pek olası görünmüyor. Bir itiraf: Ben bununla iyiyim. Asla takıntım olmadı. Evet: SIVA donanımı harika görünüyor. İyi. Ancak genel olarak Rise of Iron genişlemesinin nostaljisini asla gerçekten anlamadım. Bana The Taken King’den aşağı büyük bir adım gibi geldi – oyunculara vermek için bir yan hikaye bir şey Destiny 2 yapılırken yapılacak. Elbette, Archon’s Forge’u öğütmek için bolca saat harcadım, ancak genel olarak SIVA, hikayede olup bitenlerle karşılaştırıldığında o kadar da ilginç görünmüyor. Yine: dilek ejderhaları var.

Yine de Stevens, Rise of Iron olaylarının ve SIVA’yı Muhafızların üzerine salan Devil Splicers’ın hikayenin zaman çizelgesi açısından hâlâ önemli olduğunu hemen belirtiyor. “İster Zero Hour’da olsun, ister Eramis’in Devil Splicers’la olan bağlantısını oraya girmek için nasıl kullanmaya çalıştığında olsun, Rise of Iron’ın dalgalanmalarını ve etkilerini görebiliyorsunuz… hatta Season of the Seraph’ta, biz ‘ Seraph Station’a erişen düşmanlarımızın tarafındaki Splicer’lardan bahsediyoruz. Olay dalgalanmaları, oyunda hala varlar. Hala önemliler, çünkü Rise of Iron olmadan Eramis ve Devil Splicer’a sahip değilsiniz. Seraph İstasyonunu ele geçirmek için çalışan birlik. Tüm bu olaylar farklı olurdu.”

OKU  Resident Evil 4 Demo Modu Daha Fazla Keşfe İzin Veriyor

SIVA süper hayranları, Bungie’nin alıntılarını gördüklerinde yorum dizisine atlıyorlar. (İmaj kredisi: Bungie)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.