Sağlık

Enfamil ProSobee Formülü Olası Bakteriyel Kontaminasyon Nedeniyle Geri Çağırıldı: Bilmeniz Gerekenler

Enfamil ProSobee Formülü Olası Bakteriyel Kontaminasyon Nedeniyle Geri Çağırıldı: Bilmeniz Gerekenler

Pinterest’te paylaş
thianchai sitthikongsak/Getty Images
  • Pek çok bebek maması, tehlikeli bakteri içerebilecekleri endişesiyle geri çağrılıyor.
  • Yaklaşık 145.000 doz Enfamil ProSobee gönüllü olarak geri çağrılıyor.
  • Bunun nedeni, formülün bakterileri içerebileceği endişesidir. Cronobacter sakazakii.
  • Formülle ilgili herhangi bir hastalık bildirilmemiştir.

İki parti Enfamil ProSobee bebek maması, sözde bir bakteri ile olası kontaminasyon nedeniyle gönüllü olarak geri çağrıldı. Cronobacter sakazakii.

Gönüllü geri çağırma açıklandı reckittformül ne veriyor.

nadir olmakla birlikte, Cronobacter Yenidoğanlarda yaşamı tehdit edebilen enfeksiyonlar düzenli olarak ilişkilendirilmiştir. toz bebek maması.

Sadece iki ila dört vaka rapor edilir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), ancak, hastanelerin rapor vermesi gerekmediğinden bu sayı muhtemelen hafife alınmıştır. Cronobacter sağlık yetkililerine enfeksiyonlar.

Mevcut soruşturmada herhangi bir hastalık rapor edilmedi ve formül tedbir amacıyla geri çağrılıyor.

Dr. Yale Tıbbı çocuk doktoru Leslie Sude, Healthline’a söyledi.

İşte hatırlananlar

Toplam yaklaşık 145.000 doz ProSobee 12.9 oz olan iki parti. Sade bitki bazlı bebek maması geri çağrıldı.

Etkilenen ürünler Ağustos 2022 ile Eylül 2022 arasında üretildi ve ABD, Guam ve Porto Riko’daki perakende satış noktalarında satıldı.

Geri çağrılan formül, ürünün ambalaj etiketinin altında tanımlayabileceğiniz ZL2HZF ve ZL2HZZ partilerinin bir parçasıdır.

Etkilenen öğelerin UPC kodu 300871214415 ve Son Kullanma tarihi 1 Mart 2024’tür.

Satın aldığınız ürünlerin geri çağırmadan etkilenip etkilenmediğini belirlemek için yardıma ihtiyacınız varsa, üreticiyle 800-479-0551 numaralı telefondan veya Consumer.relations@rb.com adresinden e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu lotlardan birinden mama satın aldıysanız, tam para iadesi için satın aldığınız perakende mağazasına iade edebilirsiniz.

Şirket, kontaminasyonun kaynağını tespit ettiğini söyledi.

Reckitt yetkilileri, “En yüksek kalite ve güvenliğe bağlıyız ve bu nedenle bu istisnai önlemi aldık” dedi. fikir. “Söz konusu partilerin testleri negatif çıktı. Cronobacter ve diğer bakteriler ve bu münferit bir durumdur. Kapsamlı bir araştırmadan sonra, üçüncü taraf bir malzemeyle bağlantılı temel nedeni belirledik. Tüm makul düzeltici önlemleri aldık ve artık bu malzemeyi tedarikçiden tedarik etmiyoruz.”

OKU  CDC, Bebek Maması ve Göğüs Pompasında Bulunan Ölümcül Bakterileri Uyarıyor: Ebeveynlerin Bilmesi Gerekenler

Cronobacter bakterileri nelerdir?

Cronobacter sakazakii çevrede doğal olarak bulunan bir bakteridir.

Evinizdeki lavabolar, tezgahlar ve şişeler gibi yüzeylerde yaşayabilir.

Üretim sürecinde mikrop, bebek maması, süt tozu, bitki çayları ve nişasta gibi kuru gıdalara da geçebilir.

Cronobacter enfeksiyonları çoğu yetişkinde nadir ve zararsızdır, ancak bebeklerde hayati tehlike.

Sude, “Bebeklerin bağışıklık sistemleri tam olarak olgunlaşmamış, bu da onları daha büyük çocukların ve yetişkinlerin tipik olarak kapmadığı enfeksiyonlara karşı savunmasız bırakıyor” dedi.

İki aydan küçük, erken doğan veya bağışıklık sistemi zayıflamış bebekler risk altındadır.

“Herkes bu bakteri ile enfekte olabilir, ancak bebeklerin bu enfeksiyonla ilgili olarak bağışıklık sistemlerinin durumu nedeniyle menenjit geliştirme olasılığı daha yüksektir” diyor Dr. Amesh Adalja, FIDSA, Johns Hopkins Üniversitesi Sağlık Güvenliği Merkezi’nde kıdemli bir bilim adamı ve bulaşıcı bir hastalık uzmanı.

Bakterilerin ayrıca bebeklerde bağırsak enfeksiyonlarına ve sepsise neden olabileceğini de sözlerine ekledi.

Erken belirtiler Cronobacter Enfeksiyonlar ateş, yeme sorunları, enerji eksikliği, aşırı ağlama ve bazı durumlarda nöbetleri içerir.

Cronobacter Enfeksiyonlar, bir dışkı veya BOS örneğinden alınan bir kültürden teşhis edilir ve antibiyotikler ve IV sıvılarla tedavi edilir.

2022’de, aynı bakteri nedeniyle çeşitli formül ürünlerinin geri çağrılması, ülke çapında büyük kıtlıklara yol açtı. Bu durumda formülü yapan Abbott firması, kirliliği temizlemek için fabrikasını bir süreliğine kapatmak zorunda kaldı.

Cronobacter enfeksiyonlarının tedavisi ve önlenmesi

Bunu yapabilen ve yapmak isteyen kişiler için, o zamandan beri bebekleri emziriyorlar. Cronobacter sakazakii Emzirilen bebeklerde enfeksiyonlar nadirdir.

Bu, Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından bildirilmektedir. sıvı bebek maması emzirmeyen bebekler için en güvenli seçenektir.

Yapabilirsiniz riski en aza indirmek Bebeğinizi kontamine kuru mamayla besliyorsanız, toz mamayı hazırlayın ve bebeğinize vermeden önce sıcak su altında (en az 158°F) çalıştırın ve soğutun.

OKU  40 Yaş Üstü Yetişkinlerin Neredeyse Yarısında 'Gizli' Kalp Hastalığı Olabilir: Bilmeniz Gerekenler

Bazı markalar, besin ve vitamin kaybına neden olabileceğinden, formülü sıcak su altında çalıştırmadan önce paket etiketini okuyun.

Sude ayrıca bir bebeğin biberonunu veya formülünü tutarken iyi hijyen uygulamalarını önerir.

Sude, “Mama ve biberonları hazırlarken önce ellerinizi sabun ve ılık suyla yıkayın, biberonları, emzikleri ve göğüs pompası parçalarını dezenfekte edin, hazırlama yüzeylerini temiz tutun ve ölçü kaşığını tezgah üzerine koymayın” dedi.

Alt çizgi:

İki parti Enfamil ProSobee bebek maması, sözde bir bakteri ile olası kontaminasyon nedeniyle gönüllü olarak geri çağrıldı. Cronobacter sakazakii. Soruşturmada herhangi bir hastalık rapor edilmedi, ancak formül o zamandan beri geri çağrıldı Cronobacter Enfeksiyonlar yeni doğan bebekler için hayati tehlike oluşturabilir.

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.