Oyun Haberleri

Final Fantasy 14’ün bugüne kadarki en tuhaf hatası, herkese rastgele güçlendirmeler verip onları Super Saiyan’a yöneltmek

Image for The most bizarre Final Fantasy 14 bug to date is giving everyone random buffs and making them go Super Saiyan

Eorzea’da bir şeyler ters gitmiş olmalı -ya da bazı Final Fantasy 14 kodlarında kendilerine yol açan birkaç arka plan hatası- çünkü oyuncular kendilerini tamamen rastgele, kalıcı güçlendirmelerden beklenmedik güç artışları alırken bulmuşlardır.

Sorun, tabiri caizse, Square Enix’in MMO’nun en son güncellemesini yayınlamasıyla başladı; yeni hikaye görevleri, zindanlar ve genişleme paketinin son ittifak baskını eklendi. Oyuncular, kendi sınıflarıyla ilgili bile olmayan güçlendirmeler aldıklarını fark etmeye başladılar (bu Bilgin’in Monk’un Biçimsiz Yumruğunu alması gibi) veya Bardless partilerinin bir şekilde sınıfa özel güçlendirmeler alması gibi.

burada neler oluyor? r/ffxiv’den

Dansçı ve Kara Büyücü gibi sınıflar, tipik olarak kısa ömürlü, ultra güçlü patlama güçlendirmelerinin dövüşün tamamı boyunca etkili olduğunu buluyor. Belirli bir dövüşe ilişkin veriler, bir Dansçının Teknik Adımın (genellikle iki dakikalık bekleme süresi olan bir beceri) son hamlesini toplamda 248 kez başlatmayı başardığını gösteriyor. Bu, herhangi bir dövüşte genellikle göreceğinizden yaklaşık 240 kat daha fazladır; bu da bu güçlendirmelerin ne kadar kontrolden çıktığını gösteriyor.

Çoğunlukla eğlence ve oyundan ibaret, ancak bir Reddit gönderisinde buff’ların çalındığı ve diğer parti üyelerine aktarıldığı vakaları da bildirildi. Bu, anında diriltme büyüsü vermek için Swiftcast’i patlatabilen bir şifacının, onu partinin Paladin’i tarafından kapılabileceği ve şifacıya bir dakikalık bir bekleme süresi bırakabileceği ve anında büyü yapamayacağı anlamına gelir.

Bunun neden olduğu %100 açık değil. Reddit gönderisi, bunun, Final Fantasy 14’ün bazı görevlerdeki (Delubrum Reginae Savage gibi) oyuncuların güçlendirmelerini partiye uygulayamamasına neden olan sert güçlendirme sınırını çözme girişimiyle ilgili olduğunu öne sürüyor. Square Enix henüz sorunu çözemedi ancak oyunun bu kadar temel bir parçası üzerinde bu kadar büyük etkisi olan sorunları çözmek genellikle oldukça hızlı.

En azından şimdilik çılgına dönün ve süren buff ruletinin tadını çıkarın. Umarım partiniz, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda en önemli buff’ınızı istemeden çalmaz.

OKU  Elden Ring, çıkışından bu yana bir yıldan kısa bir süre içinde 20 milyondan fazla sattı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.