Oyun Haberleri

Final Fantasy 16, F Kelimesini Kullanan İlk Ana Seri Girişidir

A screenshot of Final Fantasy 16, with Clive Rosfield's mouth blocked off to indicate swearing.

Ana hat için bir ilk olarak son fantezi franchise, Son Fantezi 16 karakterlerin f-word gibi güçlü bir dil kullanmasına sahip olacak. Square Enix’in amiral gemisi JRPG serisindeki bu son ana hat oyunu 2020’de duyurulmuştu ve o zamandan beri Son Fantezi 16‘in dünyası ve hikayesi, oyunun 22 Haziran’daki lansmanına hazırlık aşamasında yavaş yavaş ortaya çıktı. Son Fantezi 16 Clive Rosfield adlı genç bir kraliyet oğlunun, krallığı saldırıya uğradıktan sonra intikam almak için yola çıktığı, savaşın parçaladığı Valisthea diyarında geçiyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

Bu kasvetli öncülden de anlaşılacağı gibi, Son Fantezi 16 eski oyunlardan çok daha karanlık olduğu söyleniyor. Aslında, FF 16 çok daha fazla sansürlenmemiş şiddet ve uyuşturucu, işkence ve tahrik edici cinsel içerik betimlemeleri ile ana serinin ilk Yetişkin dereceli girişi olacak Son Fantezi 16 franchise’ın her zamanki Gençler tarafından derecelendirilen ücretinin üzerinde. Hayranlar bu fikre alışmışken FF 16 Alıştıklarından daha kanlı ve müstehcen olacak, yine de oyunun daha karanlık konusuna uyması için daha sert bir dil kullanması şaşırtıcı olabilir.

İLGİLİ: Final Fantasy 16 Yönetmeni Oyunun Bitmesinin Ne Kadar Süreceğini Açıklıyor

ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Güzel oynadı, Son Fantezi 16 eş lider dünya ve irfan geliştiricisi Michael-Christopher Koji Fox, oyunu Batılı izleyiciler için çevirmenin nasıl bir şey olduğunu tartıştı. Geçmişten öne çıkan yönlerden biri son fantezi Girişler, bazı karakterlerin daha yüksek bir seviyede yemin etmesini sağlamaktı. Fox, yerelleştirme ekibinin aşırıya kaçmadığını belirtirken, durum gerektirdiğinde f-kelimesinin en az bir örneği var.

OKU  No Man's Sky'ın bir sonraki büyük güncellemesi yeni gemiler ve ürkütücü bozuk gezegenler ekliyor

Final-Fantasy-16

Geçmiş son fantezi oyunlar küfür kullandı, ancak bu yalnızca “lanet olsun” veya “cehennem” gibi hafif küfürlerden oluşuyordu. Bu, geçen yıl olduğu gibi, yalnızca ana hat girişleri için geçerlidir. Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin ana kahraman Jack Garland, şeytani Lich ile bir yüzleşmede f kelimesini söyledi. Diğer Olgun dereceli son fantezi gibi yan ürünler Final Fantasy Tip-0 gibi bir dilden kaçınmışlardır.

Son Fantezi 16 geçmişten sıyrılmak için görünüyor son fantezi Valisthea’nın kasvetli ve affetmez bir yer olduğu noktasını yönlendirmek için f-bombasının birkaç kullanımı da dahil olmak üzere, daha karanlık hikayesi ve zorlu ortamı nedeniyle başlıklar. Oyuncular örnekleme şansı bulacak Son Fantezi 16 ana oyun için ilerlemelerini koruyacak bir demo sayesinde lansmanından önce kendileri için dışarı çıktılar.

Son Fantezi 16 22 Haziran’da PS5 için çıkacak.

DAHA: Final Fantasy 16’nın Clive’ının TLOU 2’den Ellie’den Öğrenecek Çok Şeyi Var

Kaynak: WellPlayed

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.