Oyun Haberleri

Finaller, The Game Awards’ta yeni bir harita ve battle pass ile sürpriz bir şekilde başlatıldı

Finaller, The Game Awards'ta yeni bir harita ve battle pass ile sürpriz bir şekilde başlatıldı

Geoff Keighley The Game Awards için sahneye çıktığında gece bitmeden yeni bir oyunun çıkması bekleniyor. Bu yılki oyun, geçen ay yüzbinlerce oyuncuyu açık betasına çeken eski DICE halkının son derece yıkılabilir FPS’si The Finals.

Finallerin 1. Sezonu şimdi başlıyor. Açık betadaki harita ve modların yanı sıra, lansman gününde Las Vegas’ta yeni bir harita seti, birkaç yeni araç ve tam bir Sezon 1 savaş bileti ekleniyor. Hafif sınıfın iki yeni teçhizat seçeneği var: birincil silahınız olarak hizmet veren fırlatma bıçakları ve geçici görünmezlik sağlayan bir ninja sis bombası gibi çalıştığını düşündüğüm bir “kaybolan bomba” aygıtı.

Oyunun çıkışından önce yapılan bir röportajda geliştirici Emark Studios, PC Gamer’a, orta yapılı AKM, hafif Susturuculu Tabanca ve ağır Alev Silahı da dahil olmak üzere, açık betadaki bazı aşırı ayarlanmış silahların zayıflatıldığını söyledi. Bunlar muhtemelen beta sırasında beni öldüren ilk üç silahtı, yani yeterince adil, yine de bencilce AKM’nin hala aynı kontrol edilebilir geri tepmeye sahip olmasını umuyorum.

Kasım ayında betaya girmediyseniz The Finals’ın nasıl bir FPS olmaya çalıştığı konusunda kafanız karışabilir. Embark’a sorarsanız, bu “atıcılara tamamen yeni bir yaklaşım”, ancak onu daha çok etkileyici bir imha motoruna sahip, hedef odaklı bir arenada nişancı oyunu olarak tanımlarım. Şehir bloğu büyüklüğündeki haritalarındaki hemen hemen her şey, üç kişilik dört takım para kutuları için kavga ederken enkaz haline getirilebilir. Yıkım dışında The Finals’ın en eşsiz özelliği ilginç silahları ve ekipman sistemidir; aynı anda yalnızca tek bir silah taşıyabilirsiniz ve bu silahın silah olması gerekmez. Kılıçlar, bıçaklar, çekiçler ve alev püskürtücüler (teoride) geleneksel tüfek veya av tüfeği kadar uygulanabilir.

Şu ana kadar Finallerde iyi vakit geçirdim ama keşke her mod bu kadar yorucu olmasaydı. Her maç, konumlandırma ve takım oyununun her şey olduğu ve üçüncü bir tarafın takımınızı almaya karar vermesiyle silahlı çatışmaların aniden sona erebileceği bir battle royale oyununun son on dakikası gibi geliyor. Lansman sırasında mevcut olan daha gündelik mod olan Bank It bile çok az bir oranda öyle. Finallerin ciddi olmayan bir TDM’de nasıl oynandığını görmeyi veya bayrak ayarını yakalamayı çok isterim, böylece hedefe daha az odaklanabilir ve bunun yerine birini bir binayla ezmeye çalışabilirim.

Finaller şu anda tam çapraz oyun desteğiyle Steam, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’te mevcut.

OKU  Stalker 2 geliştiricisinin en son yenilgisi, ofisinin üçte birini yok eden bir yangın oldu, ancak ekibin 'daha önce olduğundan daha kötü bir durumla uğraştığı' konusunda ısrar ediyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.