Oyun Haberleri

Football Manager, yirmi yıldan sonra kelimenin tam anlamıyla her oyuncunun istediği bir özelliği ekliyor

Football manager Alex Ferguson looking happy.

Football Manager 2024, Sports Interactive’in Football Manager serisinin 20. oyunu olacak ve stüdyo, “türünün son örneği olacak” diyor. [and] Tarihimizin bu bölümünün kapanışı.” Oyun, stüdyonun şimdiye kadar yaptığı “en eksiksiz” Football Manager olmayı hedefliyor, ancak seriye en çok talep edilen yeni bir özellik: kaydedilmiş oyunları FM’den sonraki FM’ye bir yineleme.

“FM23 kariyerinizi tüm platformlarda FM24’e taşıyabileceğinizi duyurmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi stüdyo başkanı Miles Jacobson. “Bu, Football Manager 2024’ü ilk başlattığınızda, FM23 hikayenize tam olarak kaldığınız yerden devam etme seçeneğinin verileceği anlamına gelir: FM24’ün tanıtacağı yeni özellikler ve yenilemelerle güçlendirilmiştir. Oyunun bu yılki versiyonunda bu özellik aktif olacak. FM25 için gelen büyük değişikliklere rağmen FM24’teki kayıtlı oyunları FM25’e getirmeyi de planlıyoruz.”

Yani Football Manager 24, yani bu yılın girişi, dünyanın şimdiye kadar gördüğü mevcut FM tarzının açık ara en büyük tekrarı olmalı. Ve kaydetme ilerlemesi gelecekteki girişlerde devam edecek, bu harika ve ummaktan vazgeçtiğim bir şey. Bugünlerde çok daha sıradan bir FM oyuncusuyum ve her yeni yinelemeyi yeniden başlatmanın verdiği heyecan, bazılarını denemekten bile beni erteledi.

Ancak Sports Interactive’in duyurusunun en önemli kısmı, FM25 ile devrim yaratmayı hedefliyor olması ve Jacobson, 3D motorunun FM09’da seriye girmesinden bu yana bu iddiada bulunmadığını söylüyor.

İlk olarak, stüdyo motorları değiştiriyor ve Football Manager 2025 ile FM25’i Unity üzerine inşa edecek. Jacobson, “Güçlü kullanıcı arayüzü araçlarının yanı sıra, bunun bize tüm formatlarda grafiksel olarak çok daha fazla güç sağlayacağını söylüyor. maç günü içinde ve dışında oyunla etkileşim kurma yöntemlerinizi geliştirin.” Tek dezavantajı, oyun için minimum özelliklerin artması muhtemeldir ve bu da piyasaya sürülmeden önce iletilecektir.

“Basit bir ifadeyle, FM25 hem sahada hem de destekleyici stadyum ortamlarında önemli ölçüde daha iyi görünen bir maç günü deneyiminin yanı sıra, ekranlar arasında gezinme ve yönetici olarak kullanabileceğiniz tüm bilgilere erişme şeklinizi önemli ölçüde iyileştirecek olan büyük ölçüde geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak. ,” dedi Jacobson.

OKU  Bugün Wordle: 18 Kasım Cumartesi için ipucu ve cevap #882

FM25, kadın futbolunun da söz verilen seriye eklenmesini görecek. Jacobson, Temmuz 2021’deki büyük duyurudan bu yana stüdyonun bu konuda sessiz kaldığını kabul ediyor: “Gerçek şu ki, araştırma, maç motoru ve çeviri dahil birçok alanda gerçekten iyi ilerleme kaydettik. Ancak bunu başaramayan başka alanlar da var.” Çoğu yasal sorunlar olan yeterince ilerleme kaydetmedik.” Gelecekte buna odaklanan ve SI’nın kadın futbolu içindeki ortaklarını açıklayan bir geliştirme güncellemesi bekleyin.

Jacobson, FM25’e ilk bakışımızı önümüzdeki yılın 2. çeyreğinde, SI’nın FM24’te kalacağı zamana kadar göreceğimizi söylüyor. Ancak FM25 “on yıllardır ilk kez gerçek bir devam filmi” olacak. […] yeni bir grafik motoru, yeni bir kullanıcı arayüzü ve gelişmiş animasyonların yanı sıra kadın futbolunun tanıtımı (artı çok daha fazlası).”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.