Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3, topluluk güncellemesinde 12. seviye sınırı, yeni yarışlar, 22 yeni alt sınıf ve 174 saatlik muazzam sinema vaat ediyor

Protagonists from the upcoming Baldur

Baldur’s Gate 3 büyümeye devam ediyor. Larian Studios bugün yeni bir topluluk güncellemesi yayınladı ve yeni bir çıkış tarihi ile birlikte tam sürümle birlikte sunulacak çok sayıda özellik paketini ortaya çıkardı.

Öncelikle, başlangıçta 10. seviye olması planlanan oyunun seviye sınırı 12’ye yükseltildi. TTRPG kurallarına aşina olmayanlar için Baldur’s Gate 3 bunun üzerine kurulu, bu çok önemli: Dungeons and Dragons beşinci baskısında sadece 20 seviye var. toplamda, bu nedenle 10’dan 12’ye bir artış, büyük bir güç artışıdır ve sınıflara 6. seviye büyüler sağlar.

“Başlangıçta Seviye 10’u oyundaki en yüksek karakter seviyesi olarak planlamış olsak da, öyle yapsaydık çok fazla sayıda yüksek seviyeli büyü erişemeyeceği bir yerde kalırdı. Bunun yerine, Baldur’s Gate 3 oyuncuları Seviye’ye ulaşabilecek. 12, Planar Allies, Otto’nun Dayanılmaz Dansı ve Chain Lightning’in kilidini açıyor.”

Sadece bu üç büyü, aranızdaki büyücülerin salyalarını akıtmalı. Planar Allies, 10 güne kadar ilahi bir müttefik çağırmanıza olanak tanır, Otto’nun Karşı Konulmaz Dansı, düşmanlarınızı kurtarıcı bir atış yapmadan boogie yapmaya zorlar ve Chain Lightning, 10d8’lik muazzam bir yıldırım hasarıyla dört adede kadar hedefi vurabilir. Elbette bunların Larian’ın yeni devasa RPG’sine nasıl dönüştüğünü görmemiz gerekecek.

Güçlü bir ejderha doğumlu savaşçı, kasvetli bir zindanda güçlü duruyor.

(İmaj kredisi: Larian Stüdyoları)

Ayrıca iki yeni ırk seçeneğinden bahsediliyor: Half-Orcs ve Dragonborn, ikincisi 10 tam ejderha alt ırkına sahip.

“Bir Dragonborn’un alt ırkı hasarını ve direncini belirler. Silver Dragonborn için bu soğuk hasardır; Red Dragonborn içinse ateştir. Baldur’s Gate 3’te seçim yapabileceğiniz 10 alt ırk vardır: Siyah, Mavi, Pirinç, Bronz, Bakır, Altın, Yeşil, Kırmızı, Gümüş ve Beyaz, oyundaki diğer tüm ırklardan daha fazla alt ırk.”

Gönderi, Dragonborn’u eylem sırasında görebileceğinizden bahsediyor. Panel From Hell: Reveal Showcase 7 Temmuz’da.

OKU  Eski Dragon Age patronu Mark Darrah, Dreadwolf'ta çalışmaya geri döndü

Monk, TTRPG’den üç alt sınıfla tam sürümde hızla yer alacak: Way of the Open Hand, Way of Shadow ve Way of the Four Elements.

“Keşişler, savaş alanını manipüle etmede ustadırlar – güçlü Ki destekli yumruklar kullanarak savaş alanında düşmanları itmek, çekmek ve sersemletmek. Savaş stilleri, Savaşçı ve Rogue arasında bir dengedir ve Step of Step ile haritayı zahmetsizce geçmelerine olanak tanır. Rüzgar – ve ardından güçlü yakın dövüş darbeleriyle saldırın.”

Larian ayrıca partiniz için oynanabilir yeni bir karakter olan Karlach’ı da tanıttı. Larian Studios Baş Yazarı Sarah Baylus, onu güzel bir şekilde özetliyor:

“2023 ortamında, [Karlach would] Güneşlikler ve dişlerinin arasında bir puro olan bir Harley’e binip, altın kalpli, dizel yakıtlı bir dinamo olan Sabbath’ı haykırıyor. Mazlumlar için adalet, dostluk ve onu cehenneme satan piçten intikam almak istiyor.”

Güçlü bir tiefling barbar, sırtına asılmış bir savaş baltasıyla önceki savaşlarından yaralanmış bir şekilde ayakta duruyor.

(İmaj kredisi: Larian Stüdyoları)

Son olarak, Baldur’s Gate 3’ten ne kadar hikaye bekleyebileceğimize dair bir tahmin aldık. Hafifçe söylemek gerekirse, çok fazla hikaye var.

“Baldur’s Gate 3, üç Yüzüklerin Efendisi romanının toplamından üç kat daha fazla sinematik diyaloğa sahip. 174 saatlik sinemaya sahip, bu da Game of Thrones’un her sezonunun toplam süresinin iki katından fazla.”

Tek bir oyunda üç roman değerinde diyalog görüp görmeyeceğimiz ya da Larian’ın dallara ayrılan hikayelerini tek bir büyük sayıya yuvarlayıp yuvarlamayacağı, oyunun tam sürümünde görülmelidir. Her iki durumda da, Unutulmuş Diyarlarda uzun bir yolculuğa hazırlanmamız gerekecek gibi görünüyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.