Oyun Haberleri

Forager ve Satisfactory hayranları muhtemelen Nova Lands’i kontrol etmelidir.

Forager ve Satisfactory hayranları muhtemelen Nova Lands'i kontrol etmelidir.

Geçen ayın sürpriz bir sürümü gerçekten oldukça eğlenceli: Nova Lands, Tatmin Edici gibi bir şeyin otomasyon tatminini hoş ve ciddi olmayan hislerle ve “ama bekleyin, dahası var!” Forager’da saatler harcaması kolay güzel bir küçük bilim kurgu macerası yaratmak için artımlı işçiliğin enerjisi.

Nova Lands, oynamak için her zaman yeni bir sistemin, alt sistemin, kaynağın veya öğenin kilidini açtığınız veya yükselttiğiniz oyunlardan biridir. Sürekli olarak daha fazla, daha büyük, daha iyi şeyleri nasıl ihraç edeceğinizi ve taşıyacağınızı öğreniyorsunuz. Hiçbiri özellikle aşırı karmaşık değil, ancak bu, bir türde (otomasyon) hoş bir hız değişikliğidir ve çoğu zaman elektronik tabloları kırma ihtiyacı hissetmenize neden olur.

Oyun, hayatta kalmanın temelleri için ham maddeleri toplamanız ve işlemeniz gereken küçük bir altıgen adaya çarpmanızla başlar. Oradan, ekipmanın kilidini açmaya ve uçmak için yeni küçük altıgen adaları keşfetmeye başlarsınız ve birlikte takılmak ve görevler yapmak için diğer uzay tuhaflarıyla birlikte.

Sonunda talimat verip yükseltebileceğiniz lojistik robotların yanı sıra malzemeleri toplu olarak üretmek için araçların kilidini açarsınız. İlk başta bu, sizin için cevher bulup toplayacak veya kaynakları ihtiyaç duyan işlemcilere taşıyacak bir robot gibi basit şeyler. Daha sonra adalar arasında geçiş yapan silahlar, toplu taşıma için paketleme makineleri ve nesneleri birkaç adada bir sıçrayışta hareket ettiren uçan dronlar var.

Her şey, üzerinde çalışılacak bir ton garip küçük ilerleme mekaniği ile kaplanmıştır. Bir şeyler yaparak deneyim kazanırsınız ve bunu botlarınızın ve kendinizin kilidini açmak veya yükseltmek ya da yeni tarifler almak için harcayabilirsiniz. Ayrıca ekipmanı yükseltebilir ve sonunda bir uzay istasyonunu ziyaret edebilir ve ardından bir ev inşa edebilir ve daha da fazla otomasyon bonusu için onu dekore edebilirsiniz. Steam Deck’te oynuyorum ve bence bu, rahat bir koltukta oynama zamanı veya büyük video akışı penceresi ücretinizin yanında küçük bir pencere için mükemmel.

Nova Lands’i Epic, GOG, Humble, Steam ve Windows Store’da 20$’a bulabilirsiniz. Steam ve Humble’da 13 Temmuz’a kadar %10 indirimli (18$). Behemutt tarafından geliştirilmiş ve HypeTrain Digital tarafından yayınlanmıştır.

OKU  Sims'in rakibi Life By You, oynanışı geliştirmek ve karakter yüzlerine 'daha fazla hayat katmak' için Haziran ayına ertelendi

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.