Oyun Haberleri

Fortnite’ın kreatif patronu Donald Mustard emekli oluyor

Fortnite'ın kreatif patronu Donald Mustard emekli oluyor

Donald Mustard oyun dünyasının en tanınmış ismi olmayabilir ama kesinlikle en etkili isimlerden biri. Son yedi yıldır Epic Games’in baş kreatif sorumlusu ve tüm zamanların en büyük video oyunu fenomenlerinden birinin direksiyonundaki büyük el olan “Fortnite’un Loremaster’ı” olarak görev yapıyor. Ancak Mustard’ın emekli olacağını açıklamasıyla birlikte bu dönem yakında sona erecek.

Mobygames’e göre Mustard’ın ilk video oyunu kredisi 2002 aksiyon oyunu Bloodrayne’de. 2005 yılında, 2008 yılında Epic Games tarafından satın alınan, Xbox nişancı oyunu Undertow’un geliştiricisi olan Sandalye Eğlence’nin kurucu ortağı oldu. Mustard, 2016 yılına kadar stüdyoda kreatif direktör olarak kaldı ve Shadow Complex ve Infinity Blade mobil oyunlarının geliştirilmesini yönetti. Epic’te CCO olduğunda.

Mustard, veda mesajında, “Oyun endüstrisinde yaklaşık 25 yıldır şimdiye kadarki en yetenekli insanlardan bazılarıyla işbirliği yapmaktan keyif alıyorum ve birlikte yaptıklarımızdan çok gurur duyuyorum” dedi. heyecan. “İddialı Advent Rising’den Undertow, Shadow Complex ve Infinity Blade üçlemesini yarattığımız ChAIR’in başlangıcına, küçük ekibimizin Epic’in bir parçası olmasının onuruna kadar her yeni bölüm bana yeni ve orijinal bir şey başarma fırsatı verdi. Fortnite’ın yaratılmasına ve şekillendirilmesine yardımcı olma fırsatı bulduğum için özellikle gurur duyuyorum.

“Fortnite topluluğuna her gün ‘neşe ve mutluluk’ getirmeye çalışan ekibin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum! Her anı deneyimlemenizi izlemeyi seviyoruz; Savaş Otobüsü’nden ilk kez atlayışınızı, roketi görmenizi gökyüzünü delip geçmek, Büyük Zafer’in ardından arkadaşlarla dans etmek, bir kara deliğin içine çekilmek veya Ada ters döndüğünde denize sürüklenmek ve daha fazlası! Şimdi Fortnite’ın geleceğini paylaşmak için sabırsızlanıyorum. hepinizin yanında bir oyuncu! Ekipler emin ellerde ve devasa, dudak uçuklatan, harika şeyler üzerinde çalışıyorlar!!!”

(İmaj kredisi: Donald Mustard (Twitter))

OKU  Tanınmış ünlüler iyi ama asıl olay Flute Guy'ın The Game Awards'a dönüşüydü

O zamandan bu yana, dikkat çekici bir ortak hayatta kalma oyunundan, ismini vermek istediğiniz hemen hemen her büyük eğlence serisiyle kesişen, gerçek anlamda milyar dolarlık bir oyuna dönüşen olağanüstü dönüşüme öncülük etti. Fortnite’ın başarısı aynı zamanda Epic’in Steam’e karşı ilk gerçek rekabeti finanse etmesini ve Apple ile Google’a karşı savaş açmasını da sağladı. Fortnite’ın yarattığı etkiyi abartmak zor ve Mustard tüm bu süreçte oradaydı.

Epic Games’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, Mustard’a “harika zamanlar ve başarılar” için teşekkür etti.

(İmaj kredisi: Tim Sweeney (Twitter))

Epik sonrası hayatı için aklında ne olduğuna gelince Mustard, “birlikte vakit geçirmekten heyecan duyduğunu” söyledi. [his] karısı ve ailesi.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.