Oyun Haberleri

Gabe Newell, Half-Life’ın levyesini eğlenceli hale getirme konusunda: ‘Duvara vuran aptallar gibi koşuyorduk’

Gabe Newell, Half-Life'ın levyesini eğlenceli hale getirme konusunda: 'Duvara vuran aptallar gibi koşuyorduk'

Valve, 25. yaş gününü kutlamak için Half-Life’ı güncelledi ve ücretsiz olarak dağıttı. Aynı zamanda, orijinal geliştiricilerin etkili FPS’yi oluşturma konusunda konuştuğu bir saatlik bir belgesel yayınladı. Belgeselde Valve’ın kurucu ortağı Gabe Newell, oyun gecikmelerinin neden normal olduğunu açıkladı ancak Valve’ın orijinal Half-Life’ı geliştirirken ortaya çıkardığı eğlence teorisini de açıklamak için biraz zaman ayırdı.

Newell, “Bunun geçici bir tanım olduğunu biliyorduk” dedi, “ve bu, oyunun oyuncuların seçimlerini ve eylemlerini tanıma ve bunlara yanıt verme derecesiydi, değil mi? Davranış biliminde açıkça ne hakkında konuştuğumuzu söyleyebilirsiniz.” pekiştireçlerdi ve pekiştirme programları nelerdi? Değil mi? O zamanlar bu, tasarım kararları vermenin yararlı bir yoluydu.”

Newell, bu tasarım kararlarından bazılarının, siz kazanırken denizcilerin kaçmasını sağlamak ve onları vurduğunuzda duvarlarda kurşun deliği çıkartmalarının görünmesini sağlamak olduğunu söyledi. Sonuncusu, onların yokluğunu “Sanki duvar beni görmezden geliyormuş gibi geliyor. Dünya beni görmezden gelirken narsisistik bir yara alıyorum” diyerek anlatan Newell için özellikle önemli görünüyor.

Bir yakın dövüş silahına ihtiyaçları olacağını bildiklerinden, kasaları kolaylıkla parçalayabilecek ve duvara çarptığında tatmin edici bir çınlama çıkarabilecek bir silahta karar kıldılar. Newell, “Bu gerçekten eğlence teorisine dayanıyor” dedi. “Duvara vuran aptallar gibi etrafta koşuyorduk. Geçmişe bakıldığında bunu bilmek tuhaf bir şeydi ama o zamanlar duvarlara vurabilmek son derece tatmin ediciydi. eğlencenin sonunda gerçekten içgüdüsel bir dizi karara dönüşmesiyle sonuçlandı. Etrafta bir duvara vurduğunuzda, levye duvara vurmak için bariz bir şeydir ”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Diablo 4 Sezon 2 açıklandı: Vampirlerle ilgili ve çok istenen bazı güncellemeleri içerecek