Oyun Haberleri

‘Eğlence ve meydan okuma için:’ Jak ve Daxter’ı PC’ye taşıyan ekip aynısını Jak 2 için de yaptı

Jak and Daxter from Jak 2

Naughty Dog PS2 klasiği Jak and Daxter: The Precursor Legacy’yi geçtiğimiz Haziran ayında başarılı bir şekilde PC’ye taşıdıktan sonra OpenGOAL ekibi şimdi de aynısını GTA’dan etkilenen sıra dışı devam oyunu Jak 2 (Jak 2: Renegade for you PAL bölgesi çocukları) için yaptı. ). Hala beta aşamasında olmasına rağmen Jak 2, OpenGOAL aracılığıyla baştan sona oynanabilir.

Bu, oyunu yalnızca bir emülatörde çalıştırmaktan farklıdır: OpenGOAL ekibi, oyunların PC’de yerel olarak çalışacak şekilde tersine mühendislik yaparak PlayStation 2’yi taklit etme ihtiyacını tamamen ortadan kaldırdı. OpenGOAL projesi emülatörlere benzer şekilde tamamen yasaldır ancak aşağıdan yukarıya herhangi bir özel Sony veya Naughty Dog teknolojisi içermeden oluşturulduğundan OpenGOAL’in başlatıcısıyla kullanmak için kendi Jak 2 kopyanızdan bir ISO görüntüsüne ihtiyacınız vardır. .

Jak ve Daxter oyunları, başka hiçbir yerde kullanılmamış gibi görünen benzersiz bir programlama dili olan GOAL ile yapıldı. OpenGOAL ekibi, teknoloji tarihinin böylesine belirsiz bir çıkmazında ustalaşmanın doğasında var olan engellerden keyif alıyor gibi görünüyor. OpenGOAL’in SSS bölümü, bu oyunların korunmasına ve anlaşılmasına yardımcı olmanın yanı sıra, projenin öncelikli olarak “eğlence ve meydan okuma için” motive edildiğini açıklıyor.

Jak 2, OpenGOAL bağlantı noktası aracılığıyla “%100 tamamlanabilir” olsa da ekibin üzerinde çalışması gereken bazı hatalar var. Bundan sonra, PS2 üçlemesini Jak 3 bağlantı noktasıyla tamamlama konusunda kararlı görünüyorlar, ancak henüz Jak X: Combat Racing için tamamen satılmış gibi görünmüyorlar.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Wordle ipucu ve cevap #617: 26 Şubat Pazar