Oyun Haberleri

Geçen yıl gördüğümüz acayip fotogerçekçi ‘bodycam FPS’nin artık bir fragmanı ve Steam sayfası var

Geçen yıl gördüğümüz acayip fotogerçekçi 'bodycam FPS'nin artık bir fragmanı ve Steam sayfası var

Geçen sonbahar, Fransız bağımsız geliştirici Alexandre Spindler, “bodycam tarzı” bir FPS videosu yayınladı. twitter (yeni sekmede açılır). Ürkütücü derecede fotogerçekçi görüntüler 35.000’den fazla kez retweetlendi – klipten etkilenenler arasında film yapımcısı Neill Blomkamp da vardı – ancak başka hiçbir ayrıntı kalmadı.

Spindler bugün oyunu düzgün bir şekilde duyurdu: Adı Unrecord ve Steam sayfasına göre “karmaşık diyaloglar, yenilikçi oyun mekaniği, zorlu ahlaki ikilemler ve benzersiz bir atış sistemi” ile “taktiksel bir nişancı”. (yeni sekmede açılır). Yukarıda gömülü yeni bir fragman var.

Benim için biraz şaşırtıcı bir şekilde, hikaye anlatımı her şeyden önce vurgulanıyor. Unrecord’un resmi açıklamasında, “Oyuncu birkaç ceza davasını araştırmak ve çeşitli karakterlerle yüzleşmek zorunda kalacak” diyor. “Oyunun konusu ve sunumu, oyun deneyiminin merkezinde yer alacak ve oyuncular, bir dizi oyun sekansının yanı sıra çok sayıda olay örgüsünü tahmin edebilecekler.” Geliştirici ayrıca hikayenin “bir polisiye romanı veya bir gerilim filmi” ne benzediğini belirtiyor.

Elbette, Unrecord’un en çabuk göze çarpan ve bazıları için itici olan özelliği, neredeyse fotogerçekçi vücut kamerası görünümüdür. Bu, genellikle askeri ve taktiksel polis operasyonlarıyla ilişkilendirilen bir bakış, ancak aynı zamanda özellikle son yıllarda askeri ve polis vahşeti ve cinayetlerine ilişkin kanıtlarla da ilişkilendiriliyor. Unrecord’un kahramanı bir polis memuru.

Gerçek vücut kamerası görüntülerine baktığımız izlenimine katkıda bulunan bir şey, geliştiriciye göre “sınırsız el hareketlerine” izin veren “orijinal bir nişan alma sistemi” ile gerçekleştirilen, oyuncu karakterinin ellerinin serbest hareketidir. Mercek distorsiyonu ve birbirine geçme, çiçeklenme ve pikselli yüzler gibi video efektleri de -sanki görüntü sansürlenmiş gibi- illüzyona katkıda bulunur ve ortamların ham aslına uygunluğu her şeyin temelini oluşturur. Yine de, geliştirici, Unrecord’un gerçekçi bir simülasyon anlamına gelmediğini söylüyor.

Oyunun resmi sitesinde bir SSS, “Unrecord, gerçekçi FPS oyunlarından ilham alan bir anlatı oyunudur” diyor. (yeni sekmede açılır). “Firewatch ve Ready Or Not’un bir karışımı olarak tanımlanabilir. Gerçekçilik bir saplantı değil, evrenin ayrılmaz bir parçasıdır, bu nedenle Unrecord bir simülasyon oyunu olmayacak.”

OKU  Super Mario Bros. Filminin tamamı Twitter'a yüklendi

Başlıktaki video kaydına yapılan atıf – ya da sanırım onu ​​silmek – ve “sunumun tüm deneyimin merkezinde yer alacağı” yorumu arasında, Unrecord’un hikayesinin tüm önermesini duymadığımıza inanmak için nedenler var. henüz.

2020 yılında Spindler tarafından müzisyen Théo Hiribarne ile birlikte kurulan Studio Drama, Unrecord’un grafikleri hakkında yalnızca birkaç yorum daha yapıyor, örneğin hareket hastalığı olan oyuncular için kamera hareketini ve efektleri ayarlama yöntemleri üzerinde çalışıldığını belirtiyor.

Steam sayfasında stüdyo, bodycam perspektifinin ressamlar tarafından kullanılan tekniklere atıfta bulunan bir “trompe l’oeil deneyimi” vermek anlamına geldiğinden bahsediyor. (yeni sekmede açılır) 2D görüntülerin gerçek derinliğe sahip olduğu yanılsamasını yaratmak için. Studio Drama’nın, Unrecord’un alanlarının derinliğinin bir şekilde yanıltıcı olduğunu ima etmek isteyip istemediğinden emin değilim;

Bu makalenin başındaki fragmanla birlikte Studio Drama, yukarıdaki slayt gösterisinde görebileceğiniz bir dizi ekran görüntüsü yayınladı. Unrecord’un henüz bir çıkış tarihi yok.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.