Oyun Haberleri

Colossal Order CEO’su Cities: Skylines 2’de ‘Kesinlikle bir Chirper olacak’ diyor

Cartoon bird wearing a hat with city in the background

Cities: Skylines 2015’te piyasaya sürüldüğünde, bunun için en eski popüler modlardan biri bir katildi. Gerçekten. Mod, şehir kurucusunun oyun içi, ekran sosyal medya bildirim sistemi olarak hizmet veren gürültülü küçük mavi kuş Chirper’ı öldürdü.

Açıkçası, pek çok oyuncu Chirper’dan hoşlanmadı – ben de dahil – ama geriye dönüp bakıldığında küçük mavi kuşa bir modla suikast düzenlemek biraz anlamsız geliyor. Ne de olsa Chirper, şehrinizin küçük vatandaşlarından gelen mesajları ileterek sadece yardım etmeye çalışıyor. Chirper’ın cıvıltıları elektrik kesintileri ve hava olayları gibi sorunlara dair ipucu verebilir ve vatandaşlarınızın şehrin görünümü, trafik durumu veya oyuncu tarafından uygulanan şehir politikaları hakkındaki görüşlerini paylaşabilir.

Ancak, temel aldığı gerçek sosyal medya uygulaması gibi, Chirper oldukça sinir bozucu olabilir ve bazen sadece çenesini kapatmasını istersiniz; Colossal Order, oyuncuların bir moda ihtiyaç duymadan Chirper’ın cıvıltılarını gizleyebilmesi için oyuna bile yama yaptı. Öte yandan, diğer sinir bozucu dijital asistanlarda gördüğümüz gibi Microsoft’un Clippy’si (yeni sekmede açılır), zamanla can sıkıcı bir varlığa karşı bir düşkünlük oluşabilir. Chirper’ı pek sevmeyebilirim ama sekiz yıl sonra… Chirper’ı da seviyor gibiyim?

Cities: Skylines 2 hakkında çok fazla ayrıntıya sahip değiliz. (yeni sekmede açılır) henüz ve Colossal Order, devam filminin bu yılın lansmanına yaklaşana kadar bildiğimizden çok daha fazlasını açıklamaya hazır olmadığını söyledi. Ancak bugün erken saatlerde Colossal Order CEO’su Mariina Hallikainen ile orijinal Cities: Skylines hakkında konuşurken, devam oyunu hakkında biraz bilgi almaya çalışmadan edemedim. Dünyayı sarsan önemli bilgiler. Bir Chirper kepçe istedim.

Hallikainen, “Chirper bir nevi oyunun maskotu haline geldi,” dedi. “İstemeden. Hiç planlanmadı. Bence bu, şehir inşa etme deneyiminin dışında kalan, oyuna mizah ve eğlence unsurunu getiren bir şey. Ve kesinlikle Cities: Skylines dünyasının, evrenin bir parçası.”

Hallikainen, Cities: Skylines 2’de “Yani, evet. Kendi yinelemesini görecek. Kesinlikle bir Chirper olacak” dedi.

OKU  Hogwarts Legacy 100'den fazla yan göreve sahip olacak ve kötü büyü yapıp yapmadığınızı umursamıyor

Hallikainen ayrıca bana orijinal Skylines’ta Chirper’ı bulan kişinin kendisi olduğunu söyledi. “Bu özellik benim fikrimdi” dedi. “Bu yüzden bu konuda çok güçlü hislerim var.” (Ona inanıyorum, çünkü bir keresinde Chirper’ın “Bana bir şans verin!” Sözlerini cıvıldadığı bir gömlek giyerken röportaj yaparken gördüm.)

“Bu benim tek katkım olan bir şeydi ve sanırım birisi CEO’ların oyun geliştirmede yer almamasının iyi bir şey olduğunu söyledi, çünkü sonuç bu” dedi.

Ancak Hallikainen’in Chirper hakkında iyi bir mizah anlayışı olduğu açık ve herkesin gürültülü küçük maskotla aynı fikirde olmamasını umursamıyor gibi görünüyor.

“Bence gerçekten, gerçekten, başarılı bir oyunun işareti, oyunu başlattığınızda ve insanların şikayet ettiği tek şey küçük mavi kuş olduğunda, bir şeyi doğru yapmış olmanızdır” dedi. “Yani, dargınlık yok.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.