Oyun Haberleri

Geliştiricisi, bağımsız aksiyon RPG Hammerwatch 2’nin Diablo 4’ten çok A Link to the Past’a benzediğini söylüyor

Hammerwatch 2 ey art -

Zindanda sürünen Hammerwatch serisi, en sevdiğim kooperatif RPG oyunlarından biri ve bugün seri, beni geri dönmek için heyecanlandıran çok daha büyük bir devam filmi alıyor. Hammerwatch 2, serinin arkadaşlarımla keyif aldığım hızlı tempolu zindan savaşlarını alıyor ve onları açık bir dünya, daha büyük beceri listesi, teçhizat ve görev sistemi ile güçlendiriyor. Kulağa Diablo 4’ün hemen ardından ihtiyacımız olan indie sonradan görme aksiyon RPG’si gibi geliyor. Ancak geliştiricisi Crackshell’in bana söylediğine göre modern ARPG devlerinden büyük ölçüde ilham almıyor ve bunun yerine çok daha eski oyun mihenk taşlarının büyüklüğünü kovalıyor.

Hammerwatch oyunları mütevazı fiyatlara sahiptir ve birkaç arkadaşla birkaç gece için kolayca alınabilir. Co-op oynamak zorunda değilsiniz, unutmayın, canlı servis eziyetinde tükenmiş arkadaşlarla özellikle iyi bir eğlence buluyorum. Orijinal, bulunacak eğlenceli küçük gizli yollarla önceden hazırlanmış seviyelerde basit, sınıf tabanlı bir zindan taramasıydı. Devam oyunu Heroes of Hammerwatch, koşuya dayalı mekaniklerle ve yeni sınıflar ve bir DLC kampanyasıyla prosedürel olarak oluşturulmuş seviyelerle uğraştı.

(İmaj kredisi: Crackshell, Modus Games)

Crackshell’in kreatif direktörü Jochum Skoglund’un bir yazısında açıkladığı gibi, Hammerwatch 2 daha da iddialı. bu yaz oyun vitrini. Artık koridorların ve canavarların basit eldiveni yerine, birincisi için görevler var. Artık eksiksiz bir ganimet ve teçhizat sistemi ve sarf malzemeleri için bir üretim sistemi var. Oh, ve bir bindirme haritası var, çok şükür.

Skoglund daha büyük ARPG’lerden ipuçları aldığından bahsetti ama odadaki Baal’dan, hatta POE2, O bana anlatır. “Bu daha çok [The Legend of Zelda: A Link to the Past]burada ana görev hattı doğrusal olsa bile, dünya çapında pek çok şey yapabilir ve şeyleri ‘yanlış’ sırada birçok kez veya istediğiniz şekilde yapabilirsiniz,” diyor Skoglund. “Üzücü ve aynı zamanda ilginç kısım çoğu insan tüm bunları asla deneyimlemeyecek, ancak yeniden oynayan kendini adamış oyuncu gerçekten tüm bunları takdir edecek.”

Haziran ayındaki Stem Next Fest sırasında Hammerwatch 2’nin yalnızca giriş parçalarını oynadıktan sonra, bu şimdiden doğru geliyor. Devam oyununun eğitim adasını keşfederken, geçmiş Hammerwatch oyunlarının nasıl kaçırılabilir sırlara sahip olduğunu hatırlattım ve çoğunlukla yakındaki bir korsan sığınağıyla ilgili çok sayıda görevi kabul ettim. Getirme görevleri ve ödül tarzı görevler vardı. Sadece bu da değil, kasabasındaki NPC’ler yeni gece ve gündüz sistemine tepki göstererek dükkanlarını ve postalarını geceleri terk ediyor.

(İmaj kredisi: Crackshell, Modus Games)

Skoglund, “Sacred 1’deki dünyayı ve ne kadar büyük olduğunu ve genel olarak verdiği hissi gerçekten seviyorum. Bu duyguyu en azından biraz taklit etmeye çalıştım.” Hammerwatch 2 büyük, açık bir üst dünyaya gittiği için, zindan kazma kökenlerinden temelde farklı hissettiriyor. Arkadaşlarım ve ben, Heroes of Hammerwatch’da o korkunç kurtçuk düşmanlarından oluşan korkunç bir kalabalık görürsek, bazen katın çıkışına giderken biraz farklı bir koridordan geçebilirdik, ama sonunda her zaman bize dağıtılan canavarlarla yüzleşmek zorunda kalırdık.

OKU  The Nier: Automata animesinin kesin bir çıkış tarihi ve çıkış fragmanı var

Skoglund’un zorlu bir dövüşe girmeden önce diğer alanlarda seviye atlayabileceğiniz diğer açık dünya RPG’leri gibi tanımladığı Hammerwatch 2’de durum böyle değil. “Ayrıca insanları gitmeye, maceraya atılmaya ve dünyayı daha fazla keşfetmeye teşvik edebilir” diyor.

Hammerwatch 2 ayrıca oldukça iyi görünen bazı modlama araçlarına da giriyor. Skoglund, “Görev sistemi, dünyaya nasıl getirildiği ve mod yapımcılarının onu nasıl kullanabileceği, diğer birçok oyunun üzerindedir,” diyor. Crackshell bir gönderi paylaştı. modlama önizlemesi yeni sınıflar, yeni haritalar ve kule savunma modu gibi tamamen yeni oyun formatları oluşturmak dahil olmak üzere Hammerwatch 2 için yetenekler.

Hammerwatch 2 bugün başladı Steam’de 25 $, şu anda 22 Ağustos’a kadar %10 indirimli.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.