Oyun Haberleri

Nancy Pelosi’nin kocasına çekiçle saldırmaktan suçlu bulunan adam, radikalleşmesinin Gamergate ile başladığını ifade etti

David DePape in 2013.

Eski ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin kocasına çekiçle saldırmak ve Pelosi’yi kendisi kaçırmak için komplo kurmakla suçlanan David DePape, her iki suçlamadan da suçlu bulundu. Savunmasının bir parçası olarak DePape, internette radikalleştiğini (Associated Press’e göre) ve YouTube’da bir yorum yapmadan önce sol görüşlü olmaktan sağcı bir komplo teorisyeni olmaya doğru ilerlediğini, Gamergate’in dönüm noktası olduğunu iddia etti. Donald Trump hakkındaki video onun eylemlerine yol açtı.

Oyun endüstrisinin kültürel en düşük noktasıyla kesişen nokta, DePape’in Gamergate’in kendisini başlangıçta sağ eğilimli komplo teorilerine çeken şeyin olduğunu ve sonunda bir çekiç ve diğer ekipmanlarla Pelosis’in evine girip Paul Pelosi’ye saldırıp ciddi şekilde yaralanmasına yol açacağını iddia etmesidir. (Nancy Pelosi o sırada evde değildi).

DePape mahkemeye, bir zamanlar tuvaleti veya duşu olmayan bir garajda yaşadığını ve günde altı saate kadar video oyunları oynadığını zaman zaman ağlayarak anlattı. Bu süre zarfında çevrimiçi video oyunları hakkında bilgi ararken Gamergate ile ilgilendiğini ifade etti.

Gamergate, büyük ölçüde anti-feminist bir nefret kampanyasıydı ve 2014’ten itibaren, radikal sağcı medya figürlerinden ve Milo Yiannopoulos gibi ajitatörlerden oluşan daha geniş bir ağ, grup üyelerini kucaklayarak Gamergate’in söylemini sürdürdüğü için çevrimiçi ortamda büyük ilgi gördü. Birçoğu politik olarak sağcı ve anti-feminist olan daha sonraki çevrimiçi hareketlerin öncüsü olarak kabul ediliyor.

Gamergate’i tartıştıktan sonra DePape, ABD hükümetinin şeytani pedofillerden oluşan bir grup tarafından yönetildiğini öne süren QAnon’dan kaynaklanan komplo teorisi de dahil olmak üzere Donald Trump hakkındaki komplo teorilerine değinmeye devam etti.

DePape’in artık silinmiş olan bloglarından birindeki bir gönderiyi okuyun: “Tüm bunlara nasıl bulaştım?” “Oyuncu kapısı, oyuncu kapısıydı.”

DePape’in planı, Nancy Pelosi ve diğerlerinin bu tür komplo teorilerine dayanarak gerçek olduğuna inandığı şeyi ‘itiraf etmesini’ sağlamak ve ardından “ülkeyi bir araya getirmek” için Biden’ın çeşitli kişileri affetmesini talep etmekti. DePape kürsüde o zamanki zihniyetini ve planını şu şekilde açıkladı: “Eğer yalan söyleseydi diz kapaklarını kırardım. Seçim ona ait.”

OKU  Apex Legends Hayranları Takım Ölüm Maçı Özelliği Konusunda Bölündü

Paul Pelosi, DePape onu rehin almadan önce, zorla girmenin ardından polisi aramayı başardı ve ardından memurlar geldiğinde Bay Pelosi’ye çekiçle saldırdı.

Bu özel argüman, DePape’in savunma ekibinin, sanığın federal rolü nedeniyle Nancy Pelosi’yi ve birinci derece ailesini hedef almadığını ve bu nedenle Bayan Pelosi’nin ABD’li bir yetkili olarak statüsüne özel atıfta bulunan suçlamaların hedef alınmadığını iddia etmesi nedeniyle ortaya çıktı. uygun değil.

Jüri aynı fikirde değildi ve DePape’i hem bir federal yetkiliyi kaçırmaya teşebbüsten hem de bir federal yetkilinin yakın aile üyesine saldırıdan suçlu buldu. 50 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya bulunuyor. DePape ayrıca cinayete teşebbüs, ölümcül silahla saldırı ve diğer ağır suçlar da dahil olmak üzere eyalet düzeyindeki başka suçlamalarla da karşı karşıya bulunuyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.