Oyun Haberleri

Genel müdür, Diablo 4’ün uzun zamandır arzu edilen yağma filtrelerinin ‘kesinlikle birikmiş işlerimizin bir parçası’ olduğunu söylüyor

A band of brigands from Diablo 4 swarm through a desolate landscape, with their leader raising a cleaver to the sky.

Diablo 4’ün Malign Sezonu hızla ilerliyor ve Temmuz’daki zorlu tanıtımından sonra oldukça zorlu bir yolculuk oldu; at güçlendirmeleri, tuhaf çoklu evren aksaklıkları ve düşman yoğunluğunda bazı gerçek iyileştirmeler vardı. Dalgalar dalgalı olabilir ama SS Tapınağı henüz batmadı.

Ufukta bir umut ışığı daha belirdi; bu ya gelecek iyi şeylerin bir işareti ya da çok arzu edilen bir yaşam kalitesi özelliğinin yokluğuna verilen sinir bozucu bir yarım cevap. Ganimet filtreleri bu noktada ARPG’ler için oldukça bataklık bir standarttır; bu da Diablo 4’ün, oyunun sonlarındaki ganimet yükünü kaldıracak kadar kapsamlı bir filtre olmadan piyasaya sürülmesiyle pek çok şaşkınlığa neden oldu.

Diablo 4’ün genel menajeri Rod Fergusson, Twitter/X üzerinden endişeli bir oyuncuya yanıt verdi: onlara güven vermek daha gelişmiş filtrelerin “Kesinlikle birikimlerimizin bir parçası.” Diablo 4’ün oyunsonunda, incelediğiniz şeylerin çoğu çöp olacak. Bu noktaya kadar oyuncular istatistikler, alt istatistikler ve ekler denizinde boğulmuş gibi hissediyorlardı ve Lilith, hazinelerinden çöpü çıkarmaya çalışırken başka neler olduğunu biliyor.

100. seviyeye ulaşan ilk oyuncu, bu yılın başlarında yapılan bir AMA’da şunu belirtmişti: “1000 öğeye bakıp hepsini satmak yerine, bir öğenin seçimlerime göre farklı bir renkte parladığını görmek beni mutlu etmek istiyorum.”

Daha yeni bir Reddit başlığı, ganimet yığınları arasında elle ilerlemenin zahmetinden yakınan, bunun hala bir sorun olduğunu doğruluyor. BarbarianBlaze19 kullanıcısı oyunun “durmaksızın işe yaramaz öğeler yağmasından” şikayet ederken, Key_Nefaiousness_55 kullanıcısı şunu sordu: “Kurtarma mekaniğinin amacının ne olduğunu merak ediyorum. Buna gerçekten ihtiyacımız var mı? Oyunu bir şekilde daha eğlenceli hale getiriyor mu?”

Yani evet; ganimet filtreleri geliyor olsa da bunun nasıl veya ne zaman olacağına dair hiçbir bilgi yok, hatta toplulukla ilgili pek çok güçlü duygu var. Neden. Ekip Diablo 4’ün gövdesindeki delikleri kapatırken bu sadece sıkı oturma meselesi olabilir.

OKU  Hardcore Skyrim Hayranı Odayı Oyun Gibi Süslüyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.