Oyun Haberleri

Gloomwood’un Noel güncellemesi sizi Ayna Diyarı’na adım atmaya davet ediyor

Gloomwood'un Noel güncellemesi sizi Ayna Diyarı'na adım atmaya davet ediyor

Samtsirhc Yrrem! Kasvetli Ağaç’ın Ayna Diyarı’ndaki bayram sezonunda dedikleri gibi. Aslında “O da neydi?” gibi şeyler söylediklerini tahmin ediyorum. ardından “Ahhh!” tıpkı normal Gloomwood’da yaptıkları gibi. Ayna Diyarı nedir diye soruyorsunuz? Bu, Gloomwood’un yeni gelen Noel güncellemesinin bir parçası; bu güncelleme, gizemli alternatif boyutların yanı sıra hata düzeltmeleri, yeni alanlar ve bir dizi şenlikli saçmalıklar ekliyor.

Ayna Diyarı’nın gerçek doğası hakkında kaçamak bir tavır takınıyorsam bunun nedeni onun ne olduğunun tam olarak belli olmamasıdır. Yayıncı New Blood Interactive, tüm olay hakkında kesinlikle gizemli davranıyor. Eski adıyla Twitter olarak bilinen web sitesinde New Blood gönderildi Gloomwood Doktoru’nun çekici macenta rengi bir portala adım attığını ve şöyle yazdığını gösteren bir video: “Gloomwood’un Ayna Diyarı artık sana açık Doktor! Dilediğin gibi gel ve git, daha önce bulunduğun bölgelere geri dönmenin açıklanamaz yollarını keşfet ve hatta belki de yeni sürprizler!”

Gloomwood’un giderek genişleyen haritasında atlamak için bir tür portal, hızlı seyahat sistemi gibi görünüyor. Ancak oyunun yama notlarında New Blood, “Alan:???” yazan bir alt başlık içeriyor. ardından “Ayna sizi çağırıyor” satırı geliyor. Belki de hızlı seyahat noktalarınızı birbirine bağlayan bir geçiş alanı vardır, tıpkı God of War: Ragnarok’taki Dünya Ağacı’nda dolaşmaya benzer.

Neyse ki New Blood, Noel güncellemesinin getirdiği diğer hediyeler konusunda çok daha net. Yeni başlayanlar için oyunun tamamına sezonluk bir makyaj yapıldı. Haritaya kar serpildi. Doktor, kartopu kullanabilir, onları kör etmek için düşmanlara fırlatabilir ve onları söndürmek için ateşe atabilir. Düşmanlara, Keçi Adamlar için Krampus kıyafeti, Balık Köpekleri için Ren Geyiği kostümleri ve aşağıda görebileceğiniz “Fare Bubert için minik Noel Baba şapkası” gibi yeni şenlikli görünümler verildi.

(Resim kredisi: New Blood Interactive)

Vay be.

Bu arada, çok sayıda mevcut alan genişletildi. Buna uygun olarak, Lord Kar’ın malikanesine yeni bir giriş holü, Alt Liman’a bir giriş, berber dükkanının dışındaki yeniden işlenmiş yapılar ve bir dizi küçük eklemeyle Şehir Pazarı en fazla büyümeyi gördü. Başka bir yerde, Coast Cliffside’daki deniz fenerine yeni bir mutfak ve hamak alanı eklendi; bu, muhtemelen Avcıların Noel yemeği pişirip uyuyabilmesi için. Ah, Market Shop’un da bir çatı katı alanı var, çünkü bu kadar hediyeyi başka nerede saklayacaksın, değil mi?

OKU  Elden Ring Oyuncusu Godfrey'i 2 Hançer Kullanarak Bir Defa Vurulmadan Yendi

Güncelleme aynı zamanda çeşitli ayarlamalar, hata düzeltmeleri ve Doktor’un elleri ve tutulabilir öğe modelleri için anizotropik filtreleme ve iyileştirilmiş dokular gibi diğer genel iyileştirmeleri de ekliyor. Yama notlarının tamamını buradan okuyabilirsiniz. Yeni eklemelere göz atmak istiyorsanız ancak şenlik havasında değilseniz, New Blood, şenlik içeriğini açmak veya kapatmak için oyun içi bir seçenek bile ekledi.

Daha fazla gör

Bu, Doktor’un ipek çoraplarının yeni yıla kadar dolu kalmasını sağlar.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.