Oyun Haberleri

The Walking Dead, Alien ve Blade Runner RPG’lerinin yaratıcıları tarafından masa üstü bir RPG’ye dönüştürülüyor.

The Walking Dead, Alien ve Blade Runner RPG'lerinin yaratıcıları tarafından masa üstü bir RPG'ye dönüştürülüyor.

The Walking Dead’in ayaklarını sürüyen cesetleri dinlenmeyi reddediyor ve şimdi zombiler masa üstlerini süsleyecek (ilk kez olmasa da) (yeni sekmede açılır)) Free League ve The Walking Dead Universe RPG’nin izniyle. Bir Kickstarter (yeni sekmede açılır) yakında, 14 Mart’ta piyasaya sürülecek ve bitmiş oyun bu sonbahara kadar görünmeyecek olsa da, temel kural kitabı, kitle fonlaması desteğiyle birlikte mevcut olacak.

İsveçli yayıncı ve geliştirici Free League oldukça üretken ve son zamanlarda Alien, Blade Runner ve Tales from the Loop gibi önemli lisansların kaliteli uyarlamalarıyla eşanlamlı hale geldi. TTRPG’ler için eskisi kadar fazla zamanım yok, ama oynamak için çok meşgul olduğum zamanlarda bile, bazen hepsi gösterişli, yoğun ciltler olan kitaplara bakakalırım.

Tasarım ekibinin soy ağacı, Alien, Blade Runner ve Tales from the Loop uyarlamalarının arkasındaki tasarımcıları, yazarları ve sanatçıları ve mükemmel Symbarum’u içerdiğinden, The Walking Dead Universe RPG’nin göz önünde bulundurulması gereken bir başka rol oynayacağını gösteriyor. Vaesen ve Alacakaranlık: 2000 oyun.

Bu, doğal olarak, Free League’in yüksek bahisler ve yüksek stresli talihsiz maceralar vaat ettiği, oyuncuların “sadece fiziksel becerilerini geliştirmekle kalmayıp, aynı zamanda onları harekete geçiren şeyi derinlemesine keşfetmeleri” gerekeceği bir hayatta kalma RPG boğuşmasıdır. Çok fazla duygusal ve zihinsel zahmet olmadan bir zombi kıyameti değil. Free League’in Year Zero motorunun bir yan ürünü, bu şeyi besleyecek, ancak yeni ortama tam olarak nasıl uyarlandığını görmek için önümüzdeki aya kadar beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

AMC’nin ilk TV şovunun yarısında The Walking Dead’de biraz yıpranmış olsam ve Telltale’in fantastik serisinden bu yana oyun yan ürünlerinden hiçbirinden keyif almamış olsam da, bir TTRPG hala oldukça baştan çıkarıcı bir ihtimal. Şüphesiz arkadaşlarımı kızdıracak korkunç kararlar vermeyi dört gözle bekliyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  FF14, oyun içinde ücretsiz olarak yeniden oluşturabileceğiniz ücretli bir kozmetik yayınladı ve ah, insanlar bundan memnun değil mi?