Sağlık

Göz Damlası Geri Çağırma: Şimdi Bilmeniz Gereken Her Şey

Göz Damlası Geri Çağırma: Şimdi Bilmeniz Gereken Her Şey

Pinterest’te paylaş
Su Arslanoğlu/Getty Images
  • Yeni bir göz damlası geri çağırma, iki lot Pharmedica ABD’nin Purely Soothing 15% MSM göz damlasını etkiliyor.
  • Bu, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde geri çağrılacak en son reçetesiz göz damlası veya merhem ürünüdür.
  • Şubat ayında Hindistan merkezli Global Pharma Healthcare, EzriCare, LLC ve Delsam Pharma tarafından dağıtılan yapay gözyaşı sıvısı göz damlalarını gönüllü olarak geri çağırdı.
  • Global Pharma Healthcare, “olası mikrobiyal kontaminasyon” nedeniyle 24 Şubat’ta yapay göz merhemini gönüllü olarak geri çağırdı.

Pharmedica USA, Gıda ve İlaç Dairesi’nden Purely Soothing, %15 MSM göz damlasının iki lotunu dünya çapında gönüllü olarak geri çağırdı. ilan edildi 3 Mart.

Geri çağırma bildirimi, tüketicileri geri çağrılan ürünlerin steril olmadığı, yani bakteri veya başka mikroplar içerebilecekleri konusunda uyarır.

Açıklamada, “Kirli göz damlalarının kullanımı körlüğe yol açabilecek göz enfeksiyonlarına yol açabilir” denildi.

doktor Göz doktoru ve Twenty/Twenty Beauty’nin kurucusu Diane Hilal-Campo, göz enfeksiyonu semptomlarının değişebileceğini ancak kızarıklık, kaşıntılı göz ağrısı, gözde kumlanma hissi, akıntı, ışığa duyarlılık veya görmede azalmayı içerebileceğini söyledi. .

Healthline’a verdiği demeçte, “Bu semptomlardan herhangi biri varsa, ne kadar hafif olursa olsun, onları hemen bir doktora görünmeye teşvik ediyorum” dedi.

Pharmamedica müşterilerine bunu yapmalarını tavsiye etti Ürünü kullanmayı hemen bırakıngeri ödeme için satış noktasına iade edilebilir.

Phoenix, Arizona merkezli şirket yaptığı açıklamada, geri çağrılan göz damlalarının kullanımıyla ilgili herhangi bir hastalık raporu almadığını söyledi.

Purely Soothing, 15% MSM Göz Damlası, göz tahrişini ve şişkinliği gidermek için tasarlanmış anti-inflamatuar topikal bir solüsyondur.

Şirket, etkilenen ürünlerin dünya çapında Amazon Marketplace gibi e-ticaret siteleri aracılığıyla satıldığını söyledi.

Göz damlaları beyaz, silindirik şişelerde mevcuttur ve göz damlası kapakları ve beyaz kapakları vardır. Geri çağırmadan etkilenen ürünler şunlardır:

  • Parti numarası: 2203PS01, 1 ons, UPC 7 31034 91379 9
  • LOT No: 1808051, ½ ons, UPC 7 31034 91382 9
OKU  Karpal Tünel Sendromu: Salin Enjeksiyonları Ağrıyı Azaltabilir mi?

Bu ürünler için etiket resimlerine bakın geri çağırma bildirimi.

Purely Soothing, 15% MSM geri çağırma ile ilgili soruları olan tüketiciler, Mountain Time ile 08:00 ile 17:00 saatleri arasında osm@pharmedicausa.com adresinden e-posta yoluyla veya (623) 698-1752 numaralı telefondan telefonla Pharmedica ile iletişime geçebilir.

Bu ürünün kullanımıyla ilgili sorun yaşayan tüketiciler, doktorları veya sağlık kuruluşu ile iletişime geçmelidir.

Diğer göz ürünlerinin hatırlanması

Pharmedica’nın ürünü, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde geri çağrılan üçüncü reçetesiz göz damlası veya merhem ürünüdür.

2 Şubat’ta Hindistan merkezli Global Pharma Healthcare şirketi gönüllü oldu hatırlatmak EzriCare, LLC ve Delsam Pharma tarafından dağıtılan Yapay Gözyaşı Kayganlaştırıcı Göz Damlası.

Ürün, antibiyotiğe dirençli bir bakteri türüyle olası kontaminasyon nedeniyle geri çağrıldı Pseudomonas aeruginosa.

1 Mart itibariyle Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tanımlanmış EzriCare veya Delsam Pharma suni gözyaşı ürünlerini kullandıktan sonra göz enfeksiyonu gelişen 13 eyalette 64 hasta.

Ajans, enfeksiyon nedeniyle bir kişinin öldüğünü ve sekiz kişinin görme yetisini kaybettiğini söyledi.

Global Pharma Healthcare başka bir gönüllü sertifika yayınladı hatırlamak 24 Şubat’ta “olası mikrobiyal kontaminasyon” nedeniyle yapay göz merhemi nedeniyle.

Şu anda şirket, ürünle ilgili herhangi bir enfeksiyon veya diğer olumsuz olay raporu almamıştı.

Gözlerini dinlendir kesinlikle

Hilal-Campo, gözlerinizi yatıştırırken enfeksiyon riskini azaltmak için tek kullanımlık şişelerde bulunan suni gözyaşı tercih etmenizi önerir.

“Bu tek kullanımlık ürünleri doğru kullanmak için temiz ellerle açılıp damlatılmalı ve hemen atılmalıdır” dedi.

Yeniden kullanılabilir şişeler, damlalık ucunun göze, cilde veya diğer yüzeylere temas etme olasılığı daha yüksek olduğundan bakteri veya diğer mikropların göze girme riskini artırır.

Hilal-Campo, göz yüzeyinde daha kolay bıraktığını söylediği koruyucu içermeyen göz damlalarını da tercih etmeyi öneriyor.

OKU  Federal yetkililere göre, Monkeypox hala bir halk sağlığı acil durumudur

Ayrıca, “tezgah üstü göz damlalarınız için Allergan, Alcon ve Bausch ve Lomb gibi büyük, güvenilir markalara bağlı kalın” dedi.

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Sağlık

Göz Damlası Hatırlama: Bakteriyel enfeksiyon kişiden kişiye yayılabilir

Sağlık

Makula Dejenerasyonu: Bu iki hastalık durumun arkasında olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir