Oyun Haberleri

Heaven’s Vault stüdyosu Inkle’ın anlatı platform hayatta kalma oyunu A Highland Song Aralık ayında geliyor

Heaven's Vault stüdyosu Inkle'ın anlatı platform hayatta kalma oyunu A Highland Song Aralık ayında geliyor

80 Days ve Heaven’s Vault stüdyosu Inkle’ın bir sonraki oyunu olan A Highland Song, geçen yıl “ritim ve hayatta kalma unsurları içeren” yandan kaydırmalı bir platform oyunu olarak duyurulmuştu. O zamanlar yalnızca “çok yakında” olarak listelenmişti, ancak artık elimizde uygun bir çıkış tarihi var ve bu da yakın: Inkle, anlatım ağırlıklı son öyküsünü 5 Aralık’ta Steam’de ücretsiz olarak yayınlayacak.

Yeni proje duyurulduğunda bana biraz alışılmadık bir şey gibi geldi. Engebeli İskoç kıyısındaki bir deniz fenerinde yaşayan amcasını ziyarete davet edilen Moira adında bir gencin maceralarını konu alıyor ve bu bir Inkle fikri gibi görünse de, tamam aynı zamanda ritim oyunu parçaları içeren bir hayatta kalma platform oyunu. Bu, stüdyonun olağan saf anlatım deneyimlerinden çok uzak gibi görünüyor, ancak çıkış tarihine eşlik eden basın açıklaması, hikayenin önceliğini koruduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Inkle, “Moira ile hedefi arasında İskoç Dağları uzanıyor: gezinilmesi gereken yüzlerce kilometrelik kayalık arazi, tırmanılması gereken dik zirveler, ortaya çıkarılması gereken gizli yollar ve hayatta kalmak için zorlu hava koşulları” dedi. “Yaylalar hikayeler, sırlar ve şarkılarla zengindir; ama bu tepeler aynı zamanda tehlikelidir. Deniz fenerine zamanında varabilir misin?”

“A Highland Song, verdiğiniz her karara yansıyan şaşırtıcı, genişleyen bir hikayeye sahip, kısmen hayatta kalma macerası, kısmen platform oyunu ve kısmen ritim oyunudur. Doğru kısayolu bulursanız her zirve keşfedilebilir ve tüm yollar denize çıkar. ..eninde sonunda.Eğer oraya zamanında varamazsan, tekrar denediğin için ödüllendirileceksin.”

Oldukça da parlak görünüyor.

(Resim kredisi: Inkle)

(Resim kredisi: Inkle)

(Resim kredisi: Inkle)

Inkle’s son on yılda etkileyici bir performans sergiledi: 80 Days, 2015’te En İyi Senaryo dalında Yılın Oyunu ödülünü kazandı, Heaven’s Vault “mükemmel” bir arkeoloji macerası olarak %88’lik bir değerlendirme puanı aldı ve Pendragon da bu konuda oldukça başarılıydı. Inkle’ın bir anlatı-strateji oyunu olarak ayrılması, daha seyrek bir deneyimdi ancak “şu ana kadar Inkle’ın en tekrar oynanabilir oyunuydu.” (Ayrıca Inkle’ın önceki albümü olan çok bölümlü Steve Jackson’s Sorcery!’den de kişisel olarak etkilenmiştim.) Bu tarih göz önüne alındığında, A Highland Song için büyük umutlarım var ve onu elime geçirmek için gerçekten sabırsızlanıyorum.

OKU  Çılgın bir modcu, Baldur's Gate 3'ün yarı gizli 'kötü' arkadaşını iyi adam oyunlarında çalıştırdı bile

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.