Oyun Haberleri

Advance Wars benzeri taktik oyunu Wargroove bir devam oyunu alıyor ve evet, zırhlı yavrular geri döndü

Advance Wars benzeri taktik oyunu Wargroove bir devam oyunu alıyor ve evet, zırhlı yavrular geri döndü

Wargroove – dünyaya en önemli armağanı sevimli köpek birimleri olan 2019’dan sıra tabanlı taktik oyunu (yeni sekmede açılır)– bir devam filmi alıyor. Yayıncı Chucklefish tarafından dün duyurulan Wargroove 2, bu yıl bir noktada renkli Advance Wars benzeri geri dönüşü görecek ve yeni bir geliştirici de aldı.

İlk oyunun yapıldığı yer Ve Chucklefish tarafından yayınlanan Wargroove 2, strateji oyunları Halfway ve Pathway’in yapımcısı Robotality tarafından geliştiriliyor. PCG’den Evan Lahti, Halfway incelemesinde Xenonauts gibi rakip strateji oyunlarına kıyasla bu iki oyunun ilkini biraz sığ buldu. (yeni sekmede açılır) 2014’te, ama umarım Robotality son dokuz yılda (aman tanrım) birkaç şey almıştır.

Wargroove 2, şu ana kadar gördüğümüz kliplerde ve ekran görüntülerinde selefi kadar güzel ve pikselli görünüyor ve ilk oyunun şövalyeler ve zırh estetiğini biraz daha korsan ve fantastik bir şeyle değiştirmiş gibi görünüyor. Wargroove 1’deki olaylardan üç yıl sonra geçiyor ve dev kalamarlar ve piromanyak korsanlar (piratlar?) dahil olmak üzere her türden renkli yeni birim ve düşman içeriyor. Endişelenme, köpekler hala içeride.

Chucklefish, devam oyununda aşağıda listeleyeceğim tüm eklemeler ve değişiklikler listesine sahiptir, ancak bana sıçrayan, yeni tek oyunculu roguelike “Conquest” modudur. Modun açıklamasında “Bu hızlı tempolu, ısırık büyüklüğündeki savaşlarda her seçim kalıcıdır” yazıyor, yani “Altın ve sağlık, çatışmadan çatışmaya taşınıyor ve hiçbir birim vazgeçilmez değil.”

Doğal olarak, savaş sırasında güçlendirebileceğiniz, her biri kendi benzersiz, gelgiti değiştiren “Groove” yeteneklerine sahip yeni oyuncu komutanlarının bir listesi de dahil olmak üzere birçok yeni şey var. İşte Chucklefish’in şimdiye kadar duyurduğu özelliklerin listesi:

  • Gizemli yeni gruplar savaşa katılırken yeni Komutanlarla cepheye geri dönün
  • Yepyeni katmanlı Groove sistemiyle komutanlar her zamankinden daha güçlü
  • Şiddetli bir sonla iç içe geçmiş 3 yeni Harekât olay örgüsünü takip edin
  • Co-Op & Multiplayer modunda arkadaşlarınızla veya onlara karşı, yerel olarak veya 4 oyuncuya kadar çevrimiçi olarak savaşın
  • Yeni bir roguelike modu olan Conquest ile stratejik yeteneklerinizi test edin!
  • Ustalaşmak için 5 yeni birim türüyle yeni taktikler geliştirin
  • Özel öğeleri toplayarak sıradan birimlerin seviyesini yükseltin
  • Yeni ve geliştirilmiş harita, kampanya ve ara sahne editörleriyle her zamankinden daha yaratıcı olun
  • Besteci Dale North tarafından yazılan büyüleyici film müziği (Nintendo eShop, Disney Wish park ve gemi yolculuğu deneyimi, River City Girls 1 & 2, RWBY Arrowfell)
OKU  'Kahretsin... bu harika!' FF14'ün bestecisi, aynı zamanda sol alanın da ustası olduğu göz önüne alındığında, Alan Wake 2'nin sürpriz müzikal numarasına onay veriyor.

Yakın zamanda PC’de Advance Wars almıyoruz, Nintendo Nintendo’dur, bu yüzden umarım Wargroove 2 kalbimizdeki deliği tıkamak için iyi bir iş çıkarır. Ne de olsa ilk oyunu oldukça beğendik: Malindy Hetfield, Wargroove incelemesinde %78 puan aldı. (yeni sekmede açılır), onu “yaratıcı, zorlu zorlukları” için övüyor. Wargroove 2 bu formülü iyileştirip geliştirebilirse, buna tamamen katılıyorum. Oyunun sayfasına Steam üzerinden ulaşabilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.