Oyun Haberleri

Embracer CEO’su artık KOTOR’un yeniden yapımı hakkında konuşmayı reddediyor: ‘Buna ne dersem manşet olur’

Knights Of The Old Republic key art

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, 2021’de duyurulduğunda ciddi bir heyecan uyandırmıştı. KOTOR gerçekten iyi bir RPG ve üst düzey bir Star Wars deneyimi, ancak 20 yaşında olduğu için aynı zamanda oldukça eski. Ne yazık ki, o zamandan bu yana işler yolunda gitmedi ve bu noktada yeniden yapımın gün ışığına çıkacağına dair meşru şüpheler var. Embracer Group’un en son mali raporunda da oyunun durumu hakkında iyi bir haber yoktu; aslında durum tam tersiydi.

Embracer Group’un 2. Çeyrek basın bülteninde oyundan hiç bahsedilmedi ve tam mali raporda bunun tek işareti, Embracer’ın daha önce oyunu duyurduğunun kabul edilmesiydi. Bu, cesur bir analistin sonraki kazanç çağrısında (Seking Alpha aracılığıyla) oyun hakkında soru sormasına yol açtı ve CEO Lars Wingefors şu yanıtı verdi:

“Buna söylediğim her şeyin manşete çıktığını fark ettim. Bu yüzden tek yorumum bu.”

Ve kelimenin tam anlamıyla onun tek yorumu buydu: Aradığın RPG versiyonu bu değil, işine bakabilirsin, yoluna devam edebilirsin. Wingefors’un konuşurken elini küçük bir hareketle salladığını sadece hayal edebiliyorum, ancak eğer yaptıysa bile bu kesinlikle istenen etkiyi yaratmadı, çünkü işte buradayız.

KOTOR’un yeniden yapımı hakkında konuşma konusundaki isteksizlik bana geleceği hakkında pek iyi bir fikir vermiyor. Embracer daha önce Mayıs ayında bir önceki mali yılın tam raporunun bir parçası olarak projenin varlığını kabul etmişti ancak geliştirme durumu hakkında hiçbir şey söylememişti.

Daha endişe verici bir şekilde, Sony yakın zamanda YouTube ve sosyal medya kanallarındaki fragmanları ve oyuna yapılan referansları temizlemeye başladı. Sony daha sonra KOTOR Remake fragmanının kaldırılmasının müzik lisanslarının süresinin dolması sonucu olduğunu söyledi, ancak videodaki tek müzik Star Wars temasının kısa bir parçasıydı ve yeniden yapım lisanslı bir Star Wars ürünü olduğu için her şey hala devam ediyor bana çok tuhaf geldi.

OKU  Warcraft'ın oyun direktörü, Blizzard'ın neden aynı anda üç genişletmeyi piyasaya sürdüğünü açıklıyor: 'Bunu yüksek sesle söylemek onu gerçek kılıyor'

Embracer’ın yeniden yapımı gerçekleştirmekte neden bu kadar zorluk çektiği anlaşılabilir ve bunun nedeni, Wingefors’un KOTOR soruşturmasına verdiği komik yanıtın eğlencesini gerçekten berbat ediyor. Embracer, Mayıs ayına kadar bazı insanların pul topladığı gibi geliştirme stüdyoları topluyordu ve 2 milyar dolarlık gizemli bir anlaşma son dakikada suya düştü.

O zamandan beri Embracer stüdyoları kapattı ve yalnızca ikinci çeyrekte 900 çalışanını işten çıkardı. Dünkü yatırımcı sunumunda, kesintiler nedeniyle işten çıkarılan çalışanlara “kişisel bir teşekkür” etti ve ardından 2023’te çok sık duyduğumuz moda sözcüklerden birini dile getirerek şöyle dedi: “Dönüştürmeye kararlıyız” Daha yalın, daha güçlü bir şirkete kucak açın.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.