Oyun Haberleri

Hogwarts Mirası Yan Aktivitesi Zeki Olabilir Ron Weasley Kılık Değiştirmiş Referansı

hogwarts-legacy-acromantula-ron-weasley-reference

Dünyası Hogwarts Mirası ağzına kadar büyülü yaratıklar ve meraklı tuhaflıklarla dolu ve sezgisel bir oyuncu, küçük bir yan görevin Harry Potter’ın en iyi arkadaşlarından birine akıllıca gizlenmiş bir referans içerdiğini anlamış olabilir. Bu, oyundaki çok sayıda Paskalya Yumurtası ve referansından sadece biridir.


Hogwarts Mirası aynı büyülü dünyada geçiyor Harry Potter kitaplar ve filmler on yıllar boyunca kuruldu. Oyun, Harry Potter’ın maceralarından birkaç on yıl önce geçiyor ve antik büyüyü sezme yeteneğine sahip genç bir büyücünün eşit derecede ilginç bir hikayesini anlatıyor. Bu Aksiyon RPG oyunu, oyuncuların Hogwarts’taki beşinci yılını Karanlık Sihirbazlar ve Goblinler’in şeytani bir planını bozarken tamamlaması gereken bu genç büyücünün yerine geçmesine izin veriyor. Oyunun geniş açık dünya yapısı, oyuncuların efsanevi okulun koridorlarını keşfetmesine, okul arazisinde uçmasına ve hatta Diagon Yolu ve Hogsmeade gibi yerlerde yürümesine olanak tanır; çoğu oyuncunun kitaplar ve filmler aracılığıyla tanıdığı ve sevdiği yerler.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Hogwarts Legacy Hayranları Oyunun Harry Potter Lore’u Bozup Bozmadığına Karar Veremiyor

Hogwarts Mirası oyuncuları, sırları ve gizli fırsatları bulmak için Hogwarts’ın ve diğer bölgelerin her santimini dikkatlice taramaya teşvik eder. Böyle bir macerada Reddit kullanıcısı Leon_Depisa, “Follow The Butterflies” adlı küçük bir yan görevin Ronald Weasley adında birine zekice gizlenmiş bir referans içerdiğini anladı. Söz konusu yan görev, Hogsmeade’de Clementine Willardsey tarafından sunuluyor ve oyuncular Yasak Orman’da rastgele bir gezintiye çıkıyor. Franchise’ın hevesli hayranları, bunu Harry Potter ve Sırlar Odası, Harry ve Ron, Yasak Orman’a giden bir örümcek izini takip etmek zorunda. Şiddetli Araknofobisi olan Ron, bu ihtimal karşısında dehşete düşer ve “Neden örümcekler? Neden “kelebekleri takip et” olmasın?

OKU  Bu Kara Cuma'da 370 doların altında bir fiyata 16 GB RX 6800 mü yoksa 8 GB RTX 4060 Ti mı? Bizim için bu hiç akıllıca değil

Bazı oyuncular, referansın kendilerini nasıl geçtiğini hemen anlattılar ve Avalanche Studios’u bu kadar küçük referansları ustaca sakladıkları için tebrik ettiler. Arkomantulalar Hogwarts Mirası en büyük büyülü canavarlar değiller ama yine de korkutucu ve herkesi ürpertecek kadar büyükler. Bazı oyuncular biraz rahatsız olduklarından bahsederken, diğerleri Akromantulaların Arachnophobia’lı oyuncuların çok daha şiddetli tepki vermesine neden olabileceğinden bahsediyor. Çoğu oyuncu, altı ayaklı düşmanların becerikli büyüler kullanılarak veya Çin Lahanaları fırlatılarak yenilebileceği konusunda hemfikir olsa da, yardım edilemeyecekse onlarla savaşmamanın daha iyi olacağı konusunda hemfikirdir.

Bu tek referans değil Harry Potter ve Sırlar Odası içinde var olan Hogwarts Mirası, Slytherin zindanlarında efsanevi odanın girişinin bulunduğu kızlar tuvaleti ziyaret edilebildiği için. Oda yeterli değilse, gözlemci oyuncular Salazar Slytherin’in evcil Basilisk’ini kalenin bir bölümünde sürünerek görebilirler. Oyuncular Hogwarts Legacy dünyasını keşfetmeye devam ettikçe, diğer Paskalya Yumurtaları keşfedilecek ve geliştiriciler tarafından bir saygı göstergesi olarak dikkatlice saklanacaktır.

Hogwarts Mirası şu anda PC, PS5 ve Xbox Series X/S’de mevcut. PS4 ve Xbox One bağlantı noktalarının 4 Nisan’da piyasaya sürülmesi planlanıyor ve Nintendo Switch sürümü 25 Temmuz 2023’te geliyor.

Daha fazla: Hogwarts Legacy Yeni Nesil Bir Sistem Satıcısı Olabilir

OKU  Overwatch, Mesih İsa'nın füzeleri saptırmada ninja-cyborg Genji'den daha iyi olduğunu doğruladı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.