Oyun Haberleri

Wordle ipucu ve cevap #609: 18 Şubat Cumartesi

Today

Sözünüzü tutun (yeni sekmede açılır) Çok çeşitli ipuçlarımız, rehberlerimiz ve tüyolarımızla galibiyet serisi doğru yöne gidiyor. 18 Şubat (609) bulmacasıyla ilgili biraz yardıma ihtiyacınız varsa bugünün ipucuna bir göz atın veya bugünün kazanan kelimesini okumanız gerekiyorsa doğrudan cevaba atlayın.

Bugünün cevabının zihnimin arkasını gıdıkladığını hissedebiliyordum, neredeyse sahip olacağımı bildiğim ama tam olarak anlayamadığım bir şey. Odaklanmak için nasıl güreştiğimden hala tam olarak emin değilim, ama yaptığım için mutluyum.

Kelime ipucu

18 Şubat Cumartesi için bir Wordle ipucu

Bugünün cevabı, bir tür kullanım, bir şey kazanmak veya bir şey için çalışmak anlamına gelir. Bu kelime genellikle olumsuz olarak kullanılır, örneğin: “Kilitli kapıyı anahtarsız açmaya çalıştık, hayır _____”.

Bugünkü Wordle’de çift harf var mı?

Evet, bugünkü bulmacada çift harf var.

Wordle yardımı: Wordle’u her gün yenmek için 3 ipucu

Wordle oynamaktan daha iyi bir şey varsa, o da Wordle’ı iyi oynamaktır, bu yüzden başarıya giden yolda size yardımcı olacak birkaç hızlı ipucu paylaşacağım:

 • İyi bir açıcı, benzersiz ünlülerin ve ünsüzlerin dengeli bir karışımını içerir.
 • Taktiksel bir ikinci tahmin, harf havuzunu hızla daraltmaya yardımcı olur.
 • Çözüm, tekrar eden harfler içerebilir.

Gece yarısına kadar yapıldığından emin olmanın ötesinde zaman baskısı yok. Bu nedenle, oyuna sıradan bir gazete bulmacası gibi davranmamak ve boş geliyorsanız daha sonra geri dönmemek için hiçbir neden yok.

Bugünün Wordle yanıtı

Bugün Wordle

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

Wordle 609 cevabı nedir?

İşte hafta sonunun ilk galibiyeti. 18 Şubat (609) Sözünün cevabı şudur: YARAMAK.

Önceki cevaplar

Son 10 Wordle yanıtı

Bellek bankalarınıza ne kadar çok eski Wordle yanıtı sığdırabilirseniz, halihazırda kullanılmış olan bir çözümü yanlışlıkla seçmeden bugünün Wordle yanıtını tahmin etme şansınız o kadar artar. Geçmişteki Wordle yanıtları, günlük bulmaca çözme işleminizi taze tutan eğlenceli başlangıç ​​sözcükleri için size bazı mükemmel fikirler de verebilir.

İşte bazı yeni Wordle çözümleri:

 • 17 Şubat: ÖNBELLEK
 • 16 Şubat: BÜYÜ
 • 15 Şubat: SALSA
 • 14 Şubat: SES
 • 13 Şubat: KULLANIM
 • 12 Şubat: DEVASA
 • 11 Şubat: HATA AYIKLAMA
 • 10 Şubat: BAŞLI
 • 9 Şubat: SAHNE
 • 8 Şubat: FLAIL

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

Wordle her gün size altı sıra beş kutu sunuyor ve bunların içinde hangi gizli beş harfli kelimenin saklandığını bulmak size kalmış.

OKU  Sound Blaster yapımcısı Creative Labs'ın kurucusu Sim Wong Hoo öldü

isteyeceksin güçlü bir kelime ile başla (yeni sekmede açılır) ALERT gibi—birden çok sesli harf, yaygın ünsüzler içeren ve tekrarlanan harfler içermeyen bir şey. Enter’a basın ve kutular hangi harflerin doğru veya yanlış olduğunu size gösterecektir. Bir kutu dönüyorsa, o harf gizli kelimede hiç yok demektir. , harfin kelimede olduğu, ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. , doğru harfi doğru yerde tuttuğunuz anlamına gelir.

Geçen sefer kaçırdığınız yaygın harfleri kapatmak için başka bir “iyi” kelime kullanarak, aynı zamanda bugünün cevabında bulunmadığı için artık bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışarak, ikinci kez birinciye iltifat etmek isteyeceksiniz.

Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanma durumudur. Toplamda altı denemeniz var ve yalnızca gerçek sözcükleri kullanabilirsiniz (bu nedenle, E olup olmadığını görmek için kutuları EEEEE ile doldurmanıza gerek yoktur). Harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (örn: KİTAPLAR).

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız varsa, kontrol etmekten çekinmeyin. Wordle ipuçları (yeni sekmede açılır)ve daha önce hangi kelimelerin kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme kaydırabilirsiniz.

Başlangıçta, Wordle yazılım mühendisi tarafından hayal edildi Josh Wardle (yeni sekmede açılır), kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham verdi. Wordle benzeri oyunlar (yeni sekmede açılır), günlük numarayı müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi. New York Times’a yedi rakama satıldı (yeni sekmede açılır). Hepimizin sadece üç renkli kutularda iletişim kurması elbette an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.