Oyun Haberleri

Indiana Jones’un açıklamasındaki Quake 6 tanıtımını yakaladınız mı?

Indiana Jones'un açıklamasındaki Quake 6 tanıtımını yakaladınız mı?

Ekranda yalnızca birkaç saniyeliğine ve yalnızca kısmen görünüyor, ancak bunda hiçbir yanılgı yok: Quake logosu, bu haftanın Xbox Developer Direct’teki Indiana Jones ve Great Circle tanıtım videosunda görünen bir beyaz tahtaya çizilmiş. Üstünde kesme kelimesi var: “-AKE 6.”

MachineGames’in beyaz tahtaya “CAKE 6” yazmadığını tahmin ediyorum.

MachineGames ve id Software’in ana şirketi Bethesda, Paskalya yumurtasını kabul etmedi; bunu sordum ve beklenen “yorum yok” yanıtını aldım; ancak onu görmemiz gerektiğinden emin olabiliriz. Bazı şeyler kazara beyaz tahtalara yazılıp büyük tanıtım videolarında ortaya çıkmaz. Bunu geri alıyorum – komik video hataları olabiliyor – ancak bu durumda bunun kasıtlı olduğu çok açık ve ResetEra, Reddit ve başka yerlerde de belirtiliyor. Beyaz tahtayı 44:46’dan biraz sonra Developer Direct videosunda kendiniz görebilirsiniz.

Quake 6’nın gerçek olduğu iddiasına mevcut bir söylenti de yardımcı oluyor: Birkaç yıl önce XboxEra kurucu ortağı Shpeshal Nick, bir kaynağın kendisine id Software ve MachineGames’in çok oyunculu modun yanı sıra çok oyunculu modu da içerecek bir Quake yeniden başlatma üzerinde işbirliği yaptığını söylediğini söyledi. “kadın kahramanı” olan tek oyunculu kampanya.

Söylentilere göre zayıf bir fikirdi – sadece beklenmedik bir mesaj – ama MachineGames’in bir Quake oyununa katılımıyla dalga geçtiği göz önüne alındığında, bu fikrin zaten ortaya çıkmış olması dikkate değer. MachineGames’in id Software’in tarihindeki bir dizide başrol üstlenmesi ilk kez olmayacaktı. Wolfenstein 3D, id’nin ilk oyunlarından biriydi ve bu seri, 2014’teki Wolfenstein: The New Order’dan bu yana MachineGames tarafından bakılıyor.

Eğer gerçekten bir Quake 6 gelecekse, Quake: Champions’ı “Quake 5” olarak kabul etmek zorunda kalacağız, ama bu sorun değil; video oyunu serilerinin adlandırma kurallarıyla ilgili herhangi bir kural yok. Bunu Kingdom Hearts oyunlarına sormanız yeterli.

OKU  Overwatch 2 Mei Oyuncusu Düşman Cassidy'nin Ultisini Kurtararak Yanlışlıkla Takımına İhanet Etti

Quake: Champions, id Software’in sunduğu, 2022’de tamamen piyasaya sürülmeden önce erken erişimde birkaç yıl geçiren, oynaması ücretsiz çok oyunculu bir FPS’dir. Epic’in Unreal Tournament’i yeniden canlandırma girişimi gibi, çok oyunculu arena nişancı oyunları için ikinci bir altın çağ başlatmayı başaramadı. ve Quake serisinin bununla bitip bitmeyeceğini merak ediyordum.

Id, tek oyunculu Doom yeniden başlatmalarıyla başarıya ulaştı ve MachineGames Wolfenstein oyunları, muazzam ticari başarılar olmasa da iyiydi. Quake’i eski moda, tek oyunculu kampanya formatına sahip çok oyunculu FPS formatına geri döndürmek (muhtemelen çok oyunculu modu yöneten id Software ve kampanyadaki MachineGames ile birlikte) bunu yapmadığı göz önüne alındığında, bir sonraki deneme için makul bir şey gibi görünüyor. oynaması ücretsiz bir fenomen haline geldi.

Bir Quake 2 hayranı olarak buna tamamen katılıyorum. Hiçbir zaman tek oyunculu senaryoyu pek sevmedim, ancak Quake 3 yalnızca çok oyunculu sürüme geçtiğinde, her zaman olduğu gibi dayanıksız olan bilim kurgu macera temelini özledim. (Kötü adamlar Strogg adı verilen uzaylılardır. Onları öldürürsünüz.)

Yeni, eski moda bir Quake’in gelebileceğinin bir başka işareti: Geçen yılki QuakeCon’da Quake 2’nin önemli bir remaster’ı yayınlandı. Güncelleme, grafik yükseltmeleri ve iyileştirilmiş çok oyunculu desteğin yanı sıra, MachineGames’ten 28 yeni kampanya seviyesi ekledi.

Antrenman koşusu mu?

Eğer Quake 6’nın tanıtımı gerçekten yakınsa, bunun QuakeCon’da gerçekleşmemesi biraz saçma olurdu. id Software hayran etkinliği için henüz bir tarih yok, ancak genellikle Ağustos ayında gerçekleşiyor. Ayrıca Haziran ayındaki büyük gösteriler sırasında da bir tanıtımla karşılaşabiliriz; genellikle Xbox ve Bethesda gösterileri olur ve bu yıl muhtemelen Activision Blizzard’ı da içerecektir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.