Oyun Haberleri

Ustaca Counter-Strike oyuncuları, noskopları puanlamak için Steam’in yeni not işlevinden yararlanıyor

A CS:GO player uses a 50% opacity notepad with an asterisk in its centre as a makeshift crosshair.

Valve, Steam için bir beta istemci güncellemesi yayınladı (yeni sekmede açılır) bindirme işlevselliğinin kullanışlılığını önemli ölçüde genişletmeyi amaçlayan dün. Güncellemeyi çalıştıran kullanıcılar artık yeniden tasarlanmış bir düzenden, yenilenmiş bir ekran görüntüsü yöneticisinden ve en önemlisi, bindirme en aza indirilmişken bile ekrana notları sabitlemenize olanak tanıyan yeni bir not alma işlevinden yalnızca bir Shift-Tab uzakta. arkalarındaki oyunu görebilmeniz için opaklıkları.

Valve’ın bu araçla amacının, oyuncuların hatırlatıcıları, kapı kodlarını ve benzerlerini not almasına izin vermek olduğu varsayılabilir, ancak kurnaz CS:GO oyuncuları bunun başka bir kullanımını keşfetti. TheGamer tarafından tespit edildi (yeni sekmede açılır)Counter-Strike oyuncuları, not defterine bir nokta veya yıldız işareti koymayı, bunu ekranlarında ortalamayı ve bunu normalde hedef işareti olmayan keskin nişancı tüfekleri için geçici bir artı işareti olarak kullanmayı öğrendi.

Yeni Steam beta güncellemesi, r/GlobalOffensive’den keskin nişancılar için bir artı işareti almanızı sağlar

Konu yaratıcısı reddeaded1’in açıklamasına göre oyuncular, “Yeni buhar kaplamasına bir not tutturur, içine bir yıldız işareti veya başka bir şey koyar ve opaklığı %50’ye ayarlarlarsa” bu efekti elde edebilirler. (yeni sekmede açılır)önce manzaralara bakarak etrafta oyalanmadan ve öldürme kamerası görüntülerinde kesinlikle çok etkileyici görünecek noskopları rafa kaldırmadan savaşta keskin nişancı tüfeklerini kullanmalarına izin vermek.

Açık olmak gerekirse, insanlar uzun yıllardır Counter-Strike’ın keskin nişancı tüfeklerine artı işareti eklemenin yollarını buluyorlar – Reddit yanıtları, yerleşik artı işareti işlevine sahip monitörlerden kuru silme işaretleyici ile ekranınızda çizmeye kadar her şeyden bahsediyor, ki ben bunu yapmıyorum. tavsiye ederim—ve sadece birine sahip olmak düşmanlarınızı vuracağınızı garanti etmez, çünkü CS:GO’nun keskin nişancıları dürbünsüz oldukça hatalıdır.

Ancak artı işaretine sahip olmak, sanal silahınızın nereye doğrultulduğunu anlamayı çok daha kolay hale getirir, onu anında durdurulamaz bir hitscan ölüm ışınına dönüştürmese bile. Artı, çevrimiçi FPS oyuncularının bir avantaja o kadar aç olduklarını, dün ortaya çıkan bir not defteri işlevini hemen rakiplerine üstünlük sağlamanın bir yoluna dönüştürmelerini çok eğlenceli buluyorum. İyi gösteri millet, hepiniz ürkütücüsünüz.

Valve’ın bunun uzun süre kalmasına izin vermeyeceğini hayal etmeliyim. Şirketin tespit edemediği bir keskin nişancı artı işaretine eklemenin pek çok yolu olsa bile, kendi müşterinizin işlevselliğinin, yaptığınız bir oyunda istenmeyen bir avantaj elde etmek için kullanılması oldukça saçma bir görünümdür. Yapabiliyorken not defteri artı işaretlerinizin tadını çıkarın çocuklar, ancak henüz kuru silinebilir kalemleri atmayın.

OKU  Fallout: Londra modu, çalışan trenleri, posta kutusu cinayet robotlarını gösteriyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.