Oyun Haberleri

İngiliz Ordusu işe alım aracı olarak kendi Fortnite haritasını yaptı ancak Epic bunu engelleyebilir

İngiliz Ordusu işe alım aracı olarak kendi Fortnite haritasını yaptı ancak Epic bunu engelleyebilir

Amerika Ordusu bir zamanlar dünyanın en ünlü video oyunu askeri işe alım aracıydı, ancak artık bu durum ortadan kalktığı için İngilizler şansını deniyor. İngiliz Ordusu, Operation: Belong adlı yeni bir “Fortnite deneyimi”ni ortaya çıkardı ve gelecek hafta bu konuda fenomenlerin liderliğinde bir yarışmayı canlı yayınlamayı planlıyor.

Yung Kısrak Ve Cadı Elz Gelecek hafta haritada kafa kafaya rekabet edecekler ancak henüz Epic Games tarafından onaylanmadı ve halka açık değil.

Epic’in İngiliz Ordusunu geri çevirmesi mümkün. Ticari ve sponsorlu içerik kurallarında “askere kaydı teşvik etmemesi” gerektiği belirtiliyor ve Operasyon: Belong oldukça açık bir şekilde işe alım çabası.

Videoda arka planda çalan heyecan verici müzik “Sen buraya aitsin” diyor. “Birlikte çalışın. Çevikliğinizi test edin. Gizemin kilidini açın. Engelleri aşın. Eğitiminizi uygulayın.”

Epic, şu anda moderasyon sürecinden geçtiğini söylemek dışında haritanın durumu hakkında yorum yapmıyor.

Bir Epic temsilcisi PC Gamer’a yaptığı açıklamada, “Bu ada henüz Fortnite’ta yayınlanmadı (IE oyunculara erişilemiyor) ve Fortnite Ekosistemi’ndeki tüm içerik gibi denetleniyor” dedi. “Tüm içerik ve içerik oluşturucular İçerik Kurallarımıza ve İçerik Oluşturucu Kurallarımıza uymalıdır. Ada şu anda ölçülü olduğundan durum değişebilir ve yaratıcılarla iletişim halindeyiz.”

Daha fazla gör

Twitter’da fragmana verilen tepkiler, beklediğiniz gibi karışık: Bazı insanlar haritanın eğlenceli göründüğünü söylüyor, ancak diğerleri onu daha çok, bir yanıtın belirttiği gibi, “bazı çılgın Black Mirror saçmalıkları” bağlamında görüyor.

Bir katılımcı, “Vergi paramın çocukları askere almak için gittiğine inanamıyorum” dedi.

Bir başkası, “Bu alçakça. Bu işe karışan herkes utansın” diye yazdı. Ve elbette birisi şu klasiği ortaya attı: “En sevdiğiniz savaş suçu nedir?”

OKU  İşte Dragon's Dogma 2 oynanışına ilk güzel bakışımız

İngiliz Ordusu daha hararetli yanıtlardan bazılarını gizledi, ancak bunları tweetin sağ alt köşesindeki, fragmanın hemen altındaki simgeye tıklayarak görebilirsiniz:

(Resim kredisi: Twitter)

Haritanın, ruhu olmasa da, yasanın lafzından kaçması ve yeşil ışık alması mümkündür, ancak fragmanda görülen o büyük, cesur “buraya aitsin” mesajı, kelimenin tam anlamıyla İngiliz Ordusunun İş ve İşe Alma bölümünün sloganıdır. :

(İmaj kredisi: İngiliz Ordusu)

Belki haritada olmamasının bir önemi yok ama her şeyin teması açısından oldukça merkezi görünüyor.

Ne Yung Filly ne de Cadı Elz, yaklaşan maça katılımları hakkında sosyal medyada yorum yapmadı. Askeri işe alım için genç oyuncuları (Fortnite Genç olarak derecelendirilmiştir, unutmayın) hedeflemek için video oyunlarını kullanmak en iyi ihtimalle popüler değildir ve özellikle de izleyicilerinin büyük kısmını oluşturduğunu varsaydığım daha genç, daha çevrimiçi kitle arasında. Kendilerini İngiliz Ordusu markasına bağlamanın potansiyel riskleri, Birleşik Krallık’ın Yemen’deki Husi isyancılara yönelik saldırılara katılması ve bunun İngiliz ordusunu çekmesi ve Batı’nın genel olarak gambot diplomasisine olan eğilimi sayesinde son birkaç hafta içinde daha da arttı. spot ışığı.

Bir askeri şubenin kendisini pazarlamak için video oyunlarına yönelmesi ilk kez değil. Video oyunlarının işe alım aracı olarak doğrudan kullanımı, en az 2002 yılında America’s Army’nin piyasaya sürülmesiyle başlar; aslında ilk Call of Duty oyunundan öncesine dayanır. Sonunda fişi çekmeden önce 20 yıl boyunca onu ortalıkta tuttukları için, amaçsız gençleri askeri makineye çekmede en azından makul derecede etkili olduğunu varsaymalıyım. Çin de, 2011’de çıkan, Halk Kurtuluş Ordusu’nun yer aldığı Gloious Mission adlı bir oyunla bu duruma bir el attı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Batı’da yayınlanmadı.

ABD ordusu daha sonra e-spor ve internet yayınına yöneldi ve bu pek de sorunsuz gitmedi. 2020’de Ordu’nun o zamanlar yeni olan Twitch kanalı neredeyse anında savaş suçlarıyla ilgili sorularla doldu ve sohbeti denetleme çabaları Birinci Değişiklik ile sorunla karşılaştı: Shroud ABD hükümetinin bir ajansı değil, bu yüzden istediğini yapabilir. istiyor, ancak ABD Ordusu öyle ve bu da onun halka açık bir forumda insanlara neyi söyleyebileceklerini ve neyi söyleyemeyeceklerini söyleme becerisine sınırlamalar getiriyor.

OKU  Beat 'em up'ların kralı, 300'den fazla ince ayar ve değişiklik içeren büyük bir yama alıyor

İngiliz Ordusu’nun Fortnite’taki büyük mücadelesinin 24 Ocak’ta, muhtemelen İngiliz Ordusu’nun hala aktif olan Twitch kanalında gerçekleşmesi planlanıyor. Yorumlarını almak için İngiliz Ordusu’nun yanı sıra Yung Filly ve Cadı Elz’e de ulaştım ve bir yanıt alırsam bu makaleyi güncelleyeceğim.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.