Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3 karakterinin Kool-Aid Man gibi dördüncü duvarı kırışını izleyin

Baldur's Gate 3 karakterinin Kool-Aid Man gibi dördüncü duvarı kırışını izleyin

Çok sayıda paskalya yumurtası ve tuhaflık var Baldur’un Kapısı 3 ve henüz ortaya çıkarılacak çok şey var gibi görünüyor. Örneğin, bir veri madencisi, en iyi barbar Karlach’ın bir oyunda bir karakter olduğunun farkına vardığı ve ekranın içinden ruhunuza baktığı bir diyalog sahnesini tetiklemeyi başardı.

Her şey, Karlach’ın, Zariel’in bir din adamından öğrendiği bir şeyi denemesini önermesiyle başlar; bu, birinin gözlerine bakıp doğruyu söyleyip söylemediğini belirleme tekniğidir. Karaktere bakmayı bırakıp oyuncuya baktığında işler hemen ters gidiyor.

Sorularıyla oynarsanız, Karlach umduğundan fazlasını elde eder ve gerçekliğe dair bir fikir edinir. “Görüyorum ki… harika bir ağ” diyor. “Kesişen çizgiler – permütasyonlar – ve bunların arkasında kaos. Ve sonra karar veren el: evet, hayır. Ama kendini zar zor tanıyor.” Üstelik o ağda kendi yerini görüyor. “Sonsuza kadar burada sıkışıp kaldım. Bu karmaşık çizgilerde, bu yüz saatte, ya da daha az, ya da daha fazla…”

İkinci oyunumuzdaki bizler için yüz saatten fazla zaman alacağı kesin. Karlach, bir anlığına geliştiricileri temsil ediyor gibi görünerek bitiriyor. “Eğleniyorsun, değil mi?” oyuncuya doğrudan sorar. Birkaç farklı şekilde yanıt vermekte özgürsünüz, ancak bu noktaya kadar gelmeyi yeterince önemsiyorsanız, yalnızca çok eğlendiğinizi varsayabilirim. Biliyorum, oyleyim.

Böyle bir sahnenin bir Baldur’s Gate oyununda yaşanması çok yakışıyor. Sonuçta, Baldur’s Gate 2’de, kurtarabileceğiniz ve kimin daha sonra size ihanet etmeye çalışacağını, başarısız olacağını ve kurtarışlarını yeniden dolduracağını görebildiğiniz, taşa dönüşmüş bir maceracı grubu vardı. Xzar’ın “Bana dokunmayı bırak!” gibi dürtmeli sözlerinden bahsetmiyorum bile. ve Jaheira’nın “Evet, ah her yerde hazır ve nazır otorite figürü?” (Karlach’ın Baldur’s Gate 3’te bir tane var, ona dokunduğunuzda bazen “Yapma. Dürtüleme. Karlach” diyor.)

Bu Baldur’s Gate 3 paskalya yumurtası sahnesi Chubblot tarafından ortaya çıkarıldı ve YouTube’da yayınlandı. Chubblot ayrıca sahnenin her diyalog seçeneğinin sonucunu gösteren daha kapsamlı bir versiyonunu da yayınladı. İlginç bir şekilde, içeriğin kesildiğini varsayarak Twitter’da ilk kez paylaştıklarında Karlach’ın seslendirme sanatçısı Samantha Béart yanıtladı hala oyunda olduğunu açıklamak için. “Bunu bulduğunuz için tebrikler” diye yazdı, “belki birisi bunu organik olarak tetiklediğinde (dosyayı çekip bağlam konusunda kafamın karışması yerine) bunun hakkında konuşurum”.

OKU  Lies of P'yi yeniden anlatan sinirli Pinokyo'nun bir tür DLC aldığı kesin gibi görünüyor

Sanırım bu diyaloğu nasıl başlatacağımızı bulana kadar her oyunda Karlach’ı da yanımıza almamız gerekecek. Bu gerçekten sorun olmayacak, sonuçta Baldur’s Gate 3 parti üyeleri sıralamamızda en üst sırada yer aldı.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.