Oyun Haberleri

Bu garip çift çubuklu nişancı oyununun kusursuz titreşimi beni büyüledi

Bu garip çift çubuklu nişancı oyununun kusursuz titreşimi beni büyüledi

Bağımsız geliştirici Caleb Wood’un yeni çift çubuklu nişancı oyunu Nidus’un basit açıklamasında “Kötü bir yaban arısının koruduğu gibi göksel bir çiçek açıyor. Açlığın kol gezdiği bir diyarda iç içe geçmiş simbiyotik yaşam döngülerini tamamlayın” yazıyor.

Açıkladığı şey, tüm yıl boyunca gördüğüm en etkileyici oyun parçacıkları ve fragmanlarından bazıları. Nidus, oldukça zorlu bir oynanışa sahip gibi görünen, çift çubuklu bir arcade nişancı oyunudur. İşin püf noktası şu: Garip ekosistemlerinde yaşam döngülerini tamamlayacak kadar uzun süre hayatta kalabilmek için hem çiçeği hem de yaban arısını simbiyotik bir organizma olarak kontrol ediyorsunuz.

İki karakter birbirini itiyor ve çekiyor. Yaban arısı, düşmanları büyük bir hızla parçalayabilir, dilimleyebilir ve sokabilir. Çiçeğin daha istikrarlı bir hareketi var ve mermileri hem yöne doğru hem de dönerek ateşleyebiliyor gibi görünüyor. Yaban arısı düşmanları alt ederken, çiçeğin tozlaşması için kullanabileceği enerjiyi toplar, bu da ani saldırıları gerçekleştirmesine ve ikiliyi iyileştirmesine olanak tanır.

Elbette bunların hiçbiri Nidus’un yarattığı ışıltılı, dalgalı renklerden ve efektlerden bahsetmiyor. Turuncular, maviler, morlar, sarılar ve kırmızılarla zengin bir paletle boyanmıştır; arka planlar ve düşmanların rengi değiştikçe tonlar da değişen parlak beyaz ışık efektlerinde yaban arısı ve çiçek vurguları bulunur. Bu, iyi tasarlanmış bir oyunu unutulabilir durumdan akılda kalıcı hale getiren veya bu durumda “istek listemde değil” durumundan “istek listemde” durumuna getiren türden bir sanat tarzıdır.

Nidus’un patronları doğrusal olmayacak, Mega Man tarzında olacak ve seviyelerin sırasını seçmenize izin verecek. Hangisini seçerseniz seçin, diğerleri daha güçlü hale gelecektir. Geliştirici, “Seçilen son patron her zaman en güçlü olacaktır” diyor. Bir patronu yenmek, eşekarısı veya çiçeği yükseltmenizi sağlar.

Belki de bazılarımız için en heyecan verici olanı, iki karakterli oyunu iki kişiyle de oynayabilecek olmanızdır. Bir oyuncunun çiçek, diğerinin eşek arısı olduğu yerel işbirliğine sahip olacak ve bir arkadaşınızla birlikte şık bir şekilde düşmanları alt etmenize olanak tanıyacak. Steam’in Remote Play Together özelliği tarafından da desteklenecek, böylece yerel olmayan bir şekilde yerel olarak işbirliği yapabilirsiniz.

OKU  Dead Space remake, kendi teknik direktörü için çok korkutucu

Bu yıl içinde yayınlanacak olan Nidus’u Steam’de bulabilir ve istek listesi haline getirebilirsiniz. Geliştirici ve animatör Caleb Wood’u kbibwood.com’da bulabilirsiniz ve X’teeski adıyla Twitter.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.