Oyun Haberleri

İyi haber, kötü haber: Artık Modern Warfare 3’ü başlatmak için Modern Warfare 2’yi başlatmanıza gerek yok, ancak artık Modern Warfare 3’ü başlatmadan Warzone’u başlatamazsınız.

modern warfare 3 captain price

Activision’ın yeni “Call of Duty HQ” başlatıcısını kullanıma sunması hiç de zarif olmadı. Aslında tek bir COD oyunu için yeniden markalanmış bir arayüz olan Genel Merkez, yeni Modern Warfare 3’ü başlatmanın tek yolu ve düne kadar bu süreç gerçek bir zorluktu. MW3 oynamak için önce CoD HQ’yu başlatmanız, ardından MW3’e tıklamanız, ardından masaüstüne dönmeniz ve oynamak istediğiniz asıl oyunun başlatılmasını beklemeniz gerekiyordu.

Modern Warfare 3’ün tam sürümünün arifesinde uygulanan bir yama ile bu durum tersine döndü: “Call of Duty”yi başlatmak artık sizi Modern Warfare 3’ün ön ucuna (gerçekte sahip olsanız da olmasanız da) götürüyor ve sonuncuya geçiş yapıyor yılın MW2 veya Warzone’u artık önce masaüstüne dönmeyi gerektiriyor. Temel olarak, MW3 artık CoD’un ana sayfasıdır ve yeni oyuna geçiş yapan kişiler için lansman sürecini kolaylaştırır, ancak aynı zamanda Warzone, DMZ veya Modern Warfare 2’ye bağlı kalmayı tercih eden yüzbinlerce insan için çok daha kötüdür.

Kendimi hangi zihniyete yerleştirmeye çalışırsam çalışayım, karar akıllara durgunluk verici. Video oyunları tarihinde, bir yıldır sahip olduğunuz bir oyuna ulaşmak için sahip olmadığınız veya istemeyebileceğiniz farklı bir oyunu başlatmanızın gerekli olduğu başka bir örnek düşünemiyorum. Warzone’u PC’de başlatmak geçen haftaya göre iki kat daha uzun sürüyor ancak Activision, Genel Merkezin hayatımızı kolaylaştırdığını iddia ediyor.

modern savaş 3 morina genel merkezi

Call of Duty HQ’da artık MW3 olmayan oyunlar için ayrı sekmeler var. (İmaj kredisi: Activision Blizzard)

Yayıncı bu hafta bir blog yazısında şöyle yazdı: “Call of Duty HQ, oyunculara İleriye Taşıma, daha kolay dosya boyutu yönetimi ve Call of Duty: Warzone ile en son yıllık sürümler arasında daha sorunsuz geçiş gibi avantajlar sağlamak için geliştirildi.”

Birkaç özel senaryoda bunun doğru olduğunu düşünüyorum. COD oyunlarının modüllerini silmek ve yüklemek artık istemcide mümkün ve battle royale’den 6v6 çok oyunculuya ve DMZ’ye geçiş, özel bir uygulama değiştiriciyle daha hızlı bir işlem. Ancak gönderi, topluluğun bunun olmaması gerektiği yönündeki ana eleştirisiyle ilgilenmiyor. sadece COD’ye erişmenin yolu.

Activision, “oyuncu deneyimini optimize etmek için Call of Duty HQ’da ince ayar yapmaya” devam edeceğini söylüyor ancak öngörülebilir gelecekte garip uygulama değiştirme sorununa takılıp kalacağız gibi görünüyor. Önümüzdeki ay içinde Warzone oyuncuları için koşullar iyileşmelidir; gönderide “oyuncuların Sezon 01’den itibaren Modern Warfare 3 ile Warzone içeriği arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilecekleri” belirtiliyor ve bunun Activision’ın “Warzone olacak” anlamına geldiğine inanıyorum. Sezon 1’den itibaren MW3 ile aynı yürütülebilir dosyada.” Geçmiş yıllara bakılırsa bunun Aralık ayında başlayacağını tahmin ediyorum.

OKU  Blood Bowl 3 geliştiricileri şikayetleri ele alıyor, ücretsiz şeyler dağıtıyor

Bu noktada can sıkıcı başlatma/çıkarma/yeniden başlatma süreciyle yalnızca MW2 kalacak ve güncelliğini yitirmiş oyun CoD belirsizliğine doğru kaybolurken Activision bunu bu şekilde tutmaktan memnun olabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.