Oyun Haberleri

League of Legends animasyon serisi Arcane hayranları için bir iyi bir de kötü haber: Sezon 2’nin çıkış tarihi var ancak yakın zamanda değil

Arcane character art - Vi portrait

2021’de içimizi ısıtan League of Legends animasyon şovu Arcane hayranları için bir iyi bir de kötü haber var. İyi haber şu ki, geçen yıl onaylanan Arcane 2. sezonunun artık bir yayınlanma penceresi var. Üzgünüm ama kötü haber şu ki, bir yıldan fazla süre kaldı.

Netflix bugün Geeked Week etkinliğinin bir parçası olarak Arcane 2. sezonunun Kasım 2024’te çıkacağını duyurdu. Belirli bir tarih açıklanmadı ancak bu teaserı aldık, tamam, pek fazla bir şey değil.

Daha fazla gör

Yine de bu, tüm zamanların en kapsamlı güncellemesi olmasa da Arcane’nin geri dönüşü kesinlikle sabırsızlıkla beklenecek bir şey. Dizinin ilk sezonuyla ilgili incelememizde, “Video oyunu filmlerinin ve TV yan ürünlerinin boktan olması laneti iyice ve gerçekten kırıldı,” diye ilan etmiştik, “ve Netflix’in Arcane’si öldürücü darbeyi indirdi.”

Ve eğer bizim sözümüze güvenmek istemiyorsanız, Arcane’in ilk sezonunda, ödülü kazanan ilk yayın dizisi olan Üstün Animasyon Programı da dahil olmak üzere dört Primetime Emmy Ödülü kazandığını düşünün. Ayrıca, animasyonda mükemmelliğin daha az ünlü ama yine de prestijli bir takdiri olan dokuz Annie Ödülü’nü kazandı. Netflix ayrıca Hailee Steinfeld (Vi), Ella Purnell (Jinx) ve Katie Leung’un (Caitlyn Kiramman) Arcane’nin ikinci sezonundaki rollerini yeniden canlandıracaklarını doğruladı.

Dolayısıyla sabırsızlıkla bekleyecek somut bir şeyin olması iyi bir şey ama evet, yeni sezonun bu kadar uzakta olması da berbat. Zaman geçirmenize yardımcı olacak bir şey arıyorsanız Riot’un Arcane’in yapımıyla ilgili beş bölümlük belgeseline göz atmayı unutmayın; izleme kolaylığı açısından ilk bölüm aşağıda yer almaktadır.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Gabe Newell, Half-Life'ın levyesini eğlenceli hale getirme konusunda: 'Duvara vuran aptallar gibi koşuyorduk'