Oyun Haberleri

Japonya bugünü Final Fantasy 7. Gününü resmen belirledi

Yoshinori Kitase, producer on FF7 Remake, holding a commemorative certificate marking Final Fantasy 7 Day.

Final Fantasy 7’nin kültürel bir ihracat olarak taşıdığı büyük önemi anmak için Japonya, oyunun Japonya’da PS1 çıkışının yıldönümü münasebetiyle bugünü (31 Ocak) resmi olarak Final Fantasy 7 Günü olarak belirledi. Japonya Yıldönümü Organizasyonu (JAO) web sitesinde yıldönümü için listeleme (yeni sekmede açılır) oyunu “Japonya’da ve denizaşırı ülkelerde büyük bir hit” olarak tanımlıyor ve “REMAKE serisi olarak en son teknolojiyle yeni geliştirilen FF7’den daha fazla insanın keyif alacağını” umuyor. Her yıl daha erken oluyor gibi geliyor, değil mi?

Daha fazla gör

Açık olmak gerekirse, bu, sokaklarda geçit törenleri yapılan ve işten izin alınan ulusal bir kutlama günü değil, sadece FF7’nin bir araç olarak oyunlar ve özellikle Japon oyun endüstrisi için öneminin resmi olarak yıllık bir anma töreni. FF7 Günü’nün yer aldığı JAO listesindeki diğer girişler arasında “Islak Havlu Günü” ve “Yamamotoya Yumurtalı Sandviç Günü” (adil olmak gerekirse kulağa inanılmaz geliyor) gibi şeyler yer alıyor, bu yüzden tam olarak bir Altın Hafta değil (yeni sekmede açılır) kutlama seviyesi.

Yine de, bu olayı kutlamak için Square Enix, orijinal FF7 üzerinde çalışan ve FF7 Remake’in yapımcısı olan Yoshinori Kitase’den resmi bir açıklama yaptı. (yeni sekmede açılır). Kitase, 31 Ocak’ın sadece oyunun çıkış tarihi olmadığını, aynı zamanda “bunlar için birçok büyük şeyin hareket etmeye başladığı zaman” olduğunu söyledi. […] Oyun üzerinde çalışan kim, “video oyun teknolojisinin geliştiği aşırı hızda bunaldığını” ve aynı zamanda gelecek için büyük şeyler hayal ettiğini “hatırlıyor.

“Bu resmi yıldönümü gününün kurulmasıyla,” diye yazıyor, “artık bunları her zaman hatırlayacak ve onları sevgiyle saklayacak. [his] Kalp”. Yıldönümleri olmadan bile onları unutmuş olsaydı garip olurdu, ancak orijinal oyunun etkisinin ve geliştiricilerinin katkılarının hak ettiği resmi takdiri görmek güzel.

FF7 Remake hikayesinin bu kış FF7 Rebirth’te devam etmesi planlanıyor (yeni sekmede açılır)ve onu takip edecek üçüncü ve son oyun için çalışmaların başladığı söyleniyor. Çıktığında bir PS5’e özel olacak, ancak bu oyunun bir noktada kesinlikle PC’ye de gelmediğini düşünmeyelim. Biraz şansla, er ya da geç olacak. Belki FF7 Günü’nde yayınlayabilirler.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  'Kişilik odaklı' etkileyici e-spor ligi ortaya çıktı, NFT tartışması üzerine hemen patladı