Oyun Haberleri

Steam, Deep Rock Galactic ve Dwarf Fortress’in kısa kral etiketi ekibi tarafından bir cüce etiketi eklenmesi konusunda zorbalığa uğradı

Deep Rock Galactic art - four dwarves standing side by side

Kaya ve taşla bunu yaptılar: Dwarf Fortress yayıncısı Kitfox Games ve Deep Rock Galactic geliştiricisi Ghost Ship Studios, Valve’ı Steam’e resmi bir ‘cüce’ etiketi eklemeye ikna etmeyi başardılar. Ancak büyük zafere giden yolda küçük bir kafa karışıklığı da olmadan olmaz.

Steam, kullanıcıların vitrindeki devasa oyun yığını arasında aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için etiketleri kullanır: Örneğin, sevimli bir FPS havasındaysanız, etiket arama işlevi buna odaklanmanıza yardımcı olacaktır. çok özel bir ilgi. (Ve bu arada, düşündüğünüzden daha fazlası var.)

Steam kullanıcıları, uygun gördükleri şekilde bireysel oyunlara etiket uygulayabilir ve popüler etiketler sonunda, seçilen etiketi taşıyan tüm oyunları güzel bir şekilde düzenlenmiş bir kategori sayfasında sergileyen “özellikli kategoriler” haline gelir.

Bu ayın başlarında, Kitfox ve Ghost Ship (belki de Boomer Shooter’ların başarısından esinlenerek) Steam’de resmi bir “cüce” ​​etiketi alma konusunda gürültü yapmaya başladı. Valve kibar ama kesin bir şekilde “hayır” dedi ve bu yüzden arayışlarını insanlara taşıdılar ve oyunculardan Valve’a “bir cüce etiketinin platforma getireceği değer konusunda çok ciddi olduğumuzu” göstermek için oyunları manuel olarak etiketlemelerini istediler. Ve bu oyuncular hep birlikte “Baltam sende!” diye bağırdılar, yani etiketi eklemeye başladılar.

Valve bunu hemen fark etti ve resmi bir mağaza etiketinin gerçekten gerekli olduğuna karar verdi. Ne yazık ki bir yerlerde ufak bir iletişim hatası yaşandı.

(İmaj kredisi: Kitfox Oyunları (Twitter))

Kısa süre sonra Valve bunu anladı -cücelerin sakalları var, elflerin rahatsız edici bir küçümseme havası var- ve doğru düğmeye bastı. Ve hepsi affedildi.

(Resim kredisi: Steam (Twitter))

Ve şimdi Steam’e gidip cüce etiketini girdiğinizde şu güzelliği göreceksiniz:

OKU  Skyrim Hayranı, Oyunun Simya Malzemelerinden Güzel Suluboya Parçası Boyadı

(Resim kredisi: Steam)

(Steam’de de oldukça fazla cüce ve cüceye bitişik oyun olduğu ortaya çıktı.)

Yani bu herkes için mutlu bir sonuç: Cücelerin etiketleri var, Valve biraz eğlendi ve oyuncular mutlu.

(Resim kredisi: Twitter)

Ha, ve biliniz ki, elf etiketi konusunda şaka yapmıyorlardı: Bu gerçek. Belki de daha iyi günlere dair umut o kadar da uzakta değildir.

(Resim kredisi: New Line Cinema)


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.