Oyun Haberleri

K-pop tarafından desteklenen bir Aramızda benzeri, Aramızda’nın eşzamanlı oyuncu rekorunu kırdı

An image from the Goose Goose Duck gameplay trailer, showing two ducks looking at disguises.

K-pop’un korkunç gücünü asla hafife alma. Çevrimiçi sosyal aldatma oyunu Goose Goose Duck’ın Steam’in en çok oynanan listelerine girmesinden bir ay ve biraz sonra (yeni sekmede açılır) BTS üyesi Kim Tae-hyung’dan gelen bir akışın arkasında (yeni sekmede açılır), oyun, ilham kaynağı olan Aramızda eşzamanlı oyuncuların rekorunu çoktan kırdı. Goose Goose Duck, 563.677 ile en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştı (yeni sekmede açılır) bugün erken saatlerde, Aramızda tüm zamanların rekorunu yüz binden fazla oyuncuyla yenerek.

Popülaritedeki inanılmaz artış, birkaç gün önce sunucularının baskı altında çöktüğüne dair tweet atan oyun geliştiricileri için aslında biraz sorun olduğunu kanıtladı. Oyunun resmi hesabından “Oyuncu sayısında büyük bir artış bekliyorduk ama böyle değil” diye tweet attı ve daha sonra bir hayrana geliştiricilerin “oyuncu sayısını önemli ölçüde artırmak için sağlayıcılarla iletişim halinde olduklarını” ekledi. [their] kapasite”. Hizmet birkaç saat içinde geri yüklendi (yeni sekmede açılır)ancak oyunun ani başarısının yaratıcıları için bir sürpriz olduğu açık, Aramızda’nın popülaritesinin Innersloth’taki ekibi nasıl şaşırttığı gibi. (yeni sekmede açılır).

En son çok oyunculu fenomene bir şekilde aşina değilseniz veya bir K-pop fanı değilseniz (yerinizde olsam bu konuda sessiz kalırdım), işte Goose Goose Duck’ın gerçekte ne olduğuna dair kısa bir özet. Aramızda ama kazlar ve ördekler var. Adil olmak gerekirse, Innersloth’un birkaç temel ilkesini genişletiyor. Daha fazla rolü ve modu vardır, örneğin, katil ördek takımlarını bir zamanlayıcı bitene kadar hayatta kalmaya çalışmak zorunda olan bahtsız kazlarla karşı karşıya getiren “Dine and Dash” modu da dahil. Aramızda zaten yüzlerce saat harcayan insanların nasıl daha geniş – ama benzer – Goose Goose Duck tekliflerine geçebileceğini görmek kolaydır.

Goose Goose Duck’ın yükselişi, Aramızda’nın yükselişiyle neredeyse ürkütücü bir benzerlikle paralellik gösteriyor. İkincisi, son birkaç yılın en büyük oyunlarından biri haline geldiğinde, popülaritesini büyük ölçüde Koreli yayıncılara borçluydu. (yeni sekmede açılır). Kim gibi BTS seviyesindeki megastarlar değillerdi, ancak pandemik karantina döneminin belirleyici oyunlarından biri haline gelmesi için gereken desteği fazlasıyla verdiler.

Oyunun ivmesini koruyup koruyamayacağı veya yeni hayranların gelgitinin sonunda Aramızda geri çekilip çekilmeyeceği henüz belli değil. Yine de Kim yayınını yapalı biraz zaman geçti ve oyun daha yeni ve daha yüksek popülerlik seviyelerine tırmanmaya devam ediyor. Belki Arasında (yeni sekmede açılır) kalmak için burada.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Usta Dedektif Arşivleri: Rain Code Yeni Fragmanı Aldı