Oyun Haberleri

Kahraman bir Starfield modlayıcısı, bu tekrarlayan tapınak ‘bulmacalarını’ oyundan doğrudan sildi

An astronaut floating near a big metal hoop

Henüz Starfield’ı fazla oynamamış olanlar için spoiler bölgesine çok fazla girmeden, ana hikayede tapınakları içeren bir görev dizisi var. İlk tapınağın içinde çözülmesi birkaç dakika süren bir tür bulmaca var ve sonunda güzel bir ödül var.

İlk tapınak görevimi bitirdiğimde “Harikaydı” diye düşündüm. Ama bu benim Birinci tapınak görevi. Sorun şu ki, daha fazla tapınak görevi var (toplamda 24 tane) ve hepsi %100 aynı. Başlangıçta zar zor bir bulmaca olan bulmaca asla değişmiyor. Sanki tapınak ve içindekiler farklı gezegenlere kopyalanıp yapıştırılmış gibi ve bu akıl almaz, zaman alıcı bir angaryaya dönüşüyor.

Ancak No More Temple “Bulmacalar” adlı bir mod yaratan modder Johndoebowler sayesinde bu angarya artık sonsuza kadar sona erdi. (Evet, o alaycı alıntıları eklediler.) Şimdi her tapınağa adım atın ve birkaç saniye bekleyin, ödülünüzü alın ve kefaletle serbest kalın. Güzel.

Uzaklardan bir ses duyduysanız, bu bir grup kendini adamış Starfield oyuncusunun kolektif rahatlama iç çekişiydi, çünkü gerçekten berbat olan şey şu: gerçekten tüm tapınak ödüllerini toplamak istiyorsanız, Starfield’s New Game Plus’ı toplam 10 kez yapın ve bu da toplamda şunları yapmak anlamına gelir: 240 tapınak koşusu ödülleri tamamen maksimuma çıkarmak için. Aynı şeyi 240 kez yapmak, ikinci kez yaptığınızda zaten bıktığınız halde mi? Ah.

Yani bu mod birçok oyuncu için gerçek bir nimet olacak, ancak ne yazık ki yine de başlı başına bir sıkıcı olan tapınaklara gitmeniz gerekiyor. Deneyimsiz olanlar için tüm süreç şöyle: Bir karakter size bir tapınak konumu veriyor, aya veya gezegene uçuyorsunuz, iniyorsunuz ve ardından tapınağa ulaşana kadar gezegenin yüzeyinde yaklaşık 800-1200 metre koşup hız yapıyorsunuz. Şanslıysanız tapınağın ön kapısı tam önünüzdedir, ancak genellikle onu bulmak için biraz daire çizmeniz gerekir, genellikle engebeli arazi ve tapınak duvarları üzerinde, bu da başka bir sıkıntıdır. Daha sonra tapınağa giriyorsunuz, güçlendiricilerinizi kullanarak bir odadaki bir grup parlak ışığın içinden sıfır yerçekiminde uçmayı içeren “bulmacayı” yapıyorsunuz. Sonra dönen bir mekanizmanın dönmeyi bırakmasını beklersiniz, ona doğru uçarsınız, tapınağı terk edersiniz ve sonra her zaman dışarıda bekleyen bir adamla dövüşürsünüz.

En azından artık yapbozun kısmı kesildi, böylece uyanık kalmaya çalışırken odanın içinde dolaşmak zorunda kalmıyorsunuz. Mod yüklendiğinde mekanizma açılır ve dönmeye başlar, böylece durması için birkaç saniye bekleyip içine adım atarsınız. Bingo, bongo, donezo. Modu burada Nexus Mods’ta bulacaksınız.

OKU  CCG şirketi, Disney'in bir sonraki büyük kart oyununa 'kasıtlı' IP soygunu iddiasıyla dava açtı, mahkemeden oyunun serbest bırakılmasını engellemesini ve kitabı kendilerine atmasını istedi

Elbette bu bulmaca ödüllerini toplamanın başka, daha kolay yolları da var ve bu da hileleri kullanmaktır. Nasıl yapılacağını Stafield konsol komutları listemizden öğrenebilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.